facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Кого і на скільки можуть оштрафувати за відмову щепитися від COVID-19

Дата публікації: 08.11.2021

До Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку останнім часом часто звертаються  місцеві мешканці з питаннями щодо вакцинації від COVID-19*. Зокрема про те, кого і на скільки можуть оштрафувати за відмову щепитися. Консультацію на актуальну тему підготувала юристка Офісу при громадській організації «Правова єдність»  Людмила Власенко.

На фото: Людмила Власенко, юристка Білоцерківського офісу МПР.

Міністерство охорони здоров’я України визначило, що обов’язково вакцинуватися від коронавірусу мають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих держадміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів освіти та наукових установ (незалежно від типу власності).

Тих, хто не вакцинувався, уряд вимагає відсторонювати від роботи вже з 8 листопада 2021 року без збереження зарплати. На роботу вони зможуть повернутись після проведення вакцинації. Виняток буде для тих співробітників, які мають протипоказання до щеплень: вони повинні мати при собі відповідний медичний висновок.

Наказ про усунення роботи видає керівник. Якщо він цього не зробить, йому загрожує штраф у розмірі 2-10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (34-170 тис грн).

В Україні також загрожують штрафами тим, хто не дотримується нових правил міжобласних перевезень: тепер для проїзду потрібно мати або сертифікат про вакцинацію чи негативний ПЛР-тест. За відсутність цих документів пасажиру в автотранспорті загрожує штраф у розмірі 17-34 тис грн (1-2 неоподатковуваних мінімумів). Зазначимо, що це не стосується поїздок у легкових автомобілях, де перебувають не більше 5 осіб.

За перебування в авіаційному чи залізничному транспорті за пасажира без сертифікату чи тесту штраф сплачує вже перевізник – від 17 тис до 34 тис грн.

У «червоній» зоні карантину за новими правилами передбачені послаблення для вакцинованих громадян: вони зможуть відвідувати масові заходи та громадські місця. Але при цьому у співробітників (організаторів) та відвідувачів мають бути сертифікати вакцинації. Перевірити їх можуть лише правоохоронці чи представники Держпродспоживслужби.

У разі відсутності документа, відвідувачів буде оштрафовано на 17-34 тис грн, посадових осіб (організаторів, власників) – на суму від 34 тис до 170 тис грн.

Підробка документів про вакцинацію та їхнє використання тягне за собою штраф у розмірі 17-34 тис грн для громадян та 34-170 тис грн для посадових осіб.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Головне фото для статті – 24tv.ua

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×