facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Колишня співмешканка відмовляється виписуватися із помешкання: поради юриста

Дата публікації: 03.05.2018

Житель Херсонщини звернувся до юристів Виноградівського офісу Мережі правового розвитку з особистим питанням. Розповів, що близько 2 років жив у цивільному шлюбі з жінкою. При цьому прописав кохану у своєму будинку. Але пара розпалася, на даний момент вони не живуть разом понад рік. Однак коли чоловік поросив колишню виписатися з помешкання, та категорично відмовилася. Не знаючи, як діяти далі, власник житла звернувся по правову допомогу. Консультацію чоловікові надала юристка офісу при Херсонській обласній організації Комітету виборців України Наталія  Коваленко.

В Україні можна виписатися з місця проживання через суд або за добровільною заявою. Згідно з Житловим Кодексом,  через суд це можна зробити без згоди особи. В таких випадках є примусовий механізм виписки, коли людину знімають з обліку за рішенням суду.
Для цього має бути подано позов до місцевої судової інстанції з вимогою виписки і вказати в ній одну з наступних підстав:
1) Особа не має права користування приміщенням, тому що вселилася без згоди власника. Буде потрібно довести, що реєстрацію людина отримала, не маючи дозволу власника.
2) Закон дозволяє виписувати осіб, які визнані безвісти зниклими або померлими. Цьому потрібно мати відповідні докази.
3) Якщо людина не користується приватною квартирою протягом півроку і не бере участі в її утриманні. Тобто, якщо громадянин виїхав на термін понад 6 місяців і не допомагає фінансово утримувати квартиру, то він втрачає право користування житлом і може бути знятий з обліку.
4) Систематичні порушення правил проживання. Що саме вказати в заяві, залежить від конкретного випадку.

Успіх подібних справ залежить від того, наскільки правильно сформована позиція заявника, і які докази він надасть. Тому рекомендуємо заручитися кваліфікованою юридичною підтримкою.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×