facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Компенсація ветеранам війни на придбання житла: як отримати

Дата публікації: 24.03.2024

У державному бюджеті України на 2024 рік на забезпечення житлом ветеранів війни заклали близько 5,75 млрд грн. Упродовж року уряд розраховує виплатити компенсації за трьома програмами Міністерства ветеранів і охопити понад 2000 людей. Хто має право отримати компенсацію на придбання житла, що для цього слід зробити і які документи зібрати, роз’яснює юристка ГО «Східний правозахисний центр» Марина Куприкова.

Марина Куприкова, юристка ГО «Східний правозахисний центр»/

На сьогоднішній день право на отримання грошової компенсації на придбання житла мають:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни I та II групи (АТО/ООС/заходи оборони, участь у бойових діях на території інших держав, участь у Революції Гідності);
  • ВПО, які є учасниками бойових дій, або особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи (АТО/або ООС до 1 червня 2018 р.);
  • члени сім’ї особи, яка загинула (зникла безвісти), померла внаслідок АТО/ООС/заходів оборони, участі у бойових діях на території інших держав.

Одержувачі компенсації мають самостійно обрати житло, яке мають намір придбати, і укладають договір із продавцем. Житло може бути розташоване в будь-якому населеному пункті України, крім тимчасово окупованої території та лінії розмежування. Одержувач має рік для поліпшення своїх житлових умов, після чого гроші будуть повернуті державі. Придбати житло можна у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному або на вторинному ринку. Грошову компенсацію можна витратити тільки на придбання житла, за використанням коштів з рахунку слідкує банк.

Щоб отримати компенсацію на придбання житла, необхідно:

  • стати на квартирний облік;
  • подати документи до ЦНАПу або органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку;
  • отримати рішення комісії про призначення грошової компенсації;
  • відкрити спеціальний рахунок у державному банку «Ощадбанк»; подати копію договору з банком до місцевого органу соціального захисту; дочекатися надходження коштів;
  • придбати житло упродовж року.

Також слід підготувати наступні документи:

  1. Заява про призначення грошової компенсації.
  2. Паспорт/Єдокумент.
  3. Посвідчення учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни/члена сім’ї загиблого (померлого)/члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.
  4. Довідка про безпосередню участь особи у бойових діях.
  5. Письмова згода у довільній формі кожного повнолітнього члена сім’ї особи з інвалідністю/внутрішньо переміщеної особи, на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації.
  6. Документи, що підтверджують родинні стосунки між заявником і членами його сім’ї на яких нараховується грошова компенсація, і між загиблим (зниклим безвісти), померлим.
  7. Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та кожного із членів її сім’ї (для внутрішньо переміщених осіб).
  8. Рішення про взяття на квартирний облік за пільговою категорією (першочергово/позачергово) особи та кожного із членів її сім’ї.
  9. Довідка про наявність/відсутність зареєстрованого до 31 грудня 2012 р. права власності на житло, яке розташоване в населених пунктах на підконтрольній Україні території (довідку з БТІ).

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Читайте також:

Пільги військовослужбовцям: як отримати одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності (+відео)

«Бойові» 100 тис грн: Кабмін розширив список військових, які отримають виплати (+інфографіка)

Які права та пільги мають військові ЗСУ


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×