МОЗ України склав Алгоритм припинення самоізоляції та перелік лабораторій, де можна зробити тест на COVID-19
Дата публікації: 08.07.2020
Дуже багато звернень щодо дострокового припинення самоізоляції після повернення в Україну отримують юристи Чернігівського офісу Мережі правового розвитку. На допомогу тим, хто стикнувся з такими проблемами, юристка Офісу Наталія Куликова підготувала роз’яснення з посиланням на те, що Центр громадського здоров’я МОЗ України опублікував детальний Алгоритм припинення самоізоляції та перелік лабораторій, де можна зробити ПЛР-тестування.
Алгоритм розроблено на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 (зі змінами) «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Дострокове припинення самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь протягом останніх 14 днів можливе:
• лише для осіб, які перебувають на самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) протягом останніх 14 днів;
• лише на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, здійсненого з метою припинення самоізоляції після перетину кордону та КПВВ;
• лише за результатами дослідження лабораторії із переліку, поданого нижче.
Тобто людина має звернутися до визначеної лабораторії МОЗ та пройти ПЛР-дослідження, попередньо заповнивши інформовану згоду на опрацювання даних, обов’язково зазначивши факт перетину кордону і точну дату прибуття на територію України.
Перелік лабораторій, що мають право передавати результати тестування на COVID-19* методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома» можна переглянути за цим посиланням: https://phc.org.ua/news/algoritm-pripinennya-samoizolyacii-dlya-osib-scho-peretnuli-derzhavniy-kordon
У разі негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР:
– лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, має внести результат негативного дослідження до електронної системи Центру громадського здоров’я України;
– дані, внесені лабораторіями, автоматично синхронізуються із сервісом «Дій вдома»;
– про можливість припинення самоізоляції особу буде поінформовано відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.
Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.