Національний мультипредметний тест: що це і як проходитиме (+посилання на форму реєстрації)
Дата публікації: 18.04.2022
У зв’язку з війною в Україні запроваджують новий формат незалежної державної атестації випускників у 2022 році. Акцентуємо увагу на тому, що реєстрацію слід пройти до 19 квітня 2022 року включно! Інші важливі подробиці роз’яснює юрист-практикант Сумської ГО «Північна правозахисна група» Дмитро Мурач.
Міністерство освіти і науки України запроваджує новий формат незалежної державної атестації випускників у 2022 році. Робиться це з огляду на існуючу загрозу життю і здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії російської федерації та оголошення в Україні воєнного стану, згідно з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», міграцією значної частини населення України до більш безпечних регіонів,
Особливості вступу на бакалаврат у 2022 році по категоріям є наступними:
Для курсантів – відповідно до Правил прийому закладу;
Спеціальності з творчим конкурсом – творчий конкурс;
Інші спеціальності на бюджет, спеціальність 035 «Філологія» (крім української та кримсько-татарської мови і літератури, фольклористики) і галузі 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 22 «Охорона здоров’ я», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» на контракт – НМТ; Спеціальності (крім 05,06,07,08,22,24,28,29,035) на контракт – мотиваційний лист.
Замість традиційного ЗНО у 2022 році вступники до вишів складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та з історії України.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики
Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики (http://osvita.ua/test/program_zno/1126/). Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме: «Числа і вирази»;«Рівняння, нерівності і їх системи»;«Функції»;«Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;«Планіметрія»;«Стереометрія».
Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:
- 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
- 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
- 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Наголошуємо, що у блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови (http://osvita.ua/test/program_zno/946/). Ця програма охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:«Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;«Лексикологія. Фразеологія»;«Будова слова. Словотвір»;«Морфологія»;«Синтаксис»;«Стилістика»;«Розвиток мовлення».
Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
- 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
- 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
При цьому, наголошуємо, що у блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.
Зміст завдань блоку НМТ з історії України відповідатиме чинній програмі ЗНО з історії України (http://osvita.ua/test/program_zno/1006/). Ця частина охоплює певні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі історії України, а саме теми: Україна в роки Першої світової війни; Початок Української революції; Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності; Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні; Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні; Західноукраїнські землі в міжвоєнний період; Україна в роки Другої світової війни;Україна в перші повоєнні роки; Україна в умовах десталінізації; Україна в період загострення кризи радянської системи; Відновлення незалежності України; Становлення України як незалежної держави; Творення нової України.
Однак у блоці НМТ з історії України будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.» (https://osvita.ua/legislation/Ser_osv/86291/), тобто лише теми, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.
Усього в блоці НМТ з історії України буде 20 завдань, з-поміж яких:
- 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
- 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Якщо ви маєте намір скласти НМТ у 2022 році, до 19 квітня, сформуйте реєстраційну картку та пройдіть процедуру реєстрації за посиланням: https://zno.testportal.com.ua/registration
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.