Навчання без відриву від виробництва: як отримати відпустку на період сесії
Дата публікації: 02.01.2020
Ольга з Київщини працює і навчається у виші без відриву від виробництва. До Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку вона звернулася з питанням, на яких умовах можна отримати відпустку на період зимової сесії. Коментує юристка Офісу при громадській організації «Правова єдність» Інна Малишко.
Залежно від типу закладу, де проходить навчання працівник (він же студент), розрізняють відпустки у зв’язку з навчанням у:
– середніх навчальних закладах – ця відпустка надається незалежно від успішності навчання працівника, а її тривалість залежно від конкретної підстави складає від 4 до 28 календарних днів;
– професійно-технічних навчальних закладах – надається за умови успішного навчання для підготовки та складання іспитів загальною тривалістю 35 календарних днів протягом навчального року;
– вищих навчальних закладах та закладах післядипломної освіти – надається за умови успішного навчання, а її тривалість залежно від конкретних обставин складає від 10 календарних днів до чотирьох місяців;
– аспірантурі – за умови успішного виконання індивідуального плану підготовки, протягом навчального року надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів для складання кандидатських іспитів й виконання роботи над дисертацією.
Важливо! Додаткові оплачувані відпустки студентам на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів, а також аспірантам, які навчаються без відриву від виробництва, надаються протягом навчального, а не календарного, року (ч. 6 ст. 216 Кодекс законів про працю (КЗпП) України).
На період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на першому та другому курсах у вищих навчальних закладах:
– першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання – 10 календарних днів,
– третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання – 20 календарних днів,
– незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання – 30 календарних днів, – на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на третьому і наступних курсах у вищих навчальних закладах: першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання – 20 календарних днів,
– третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання – 30 календарних днів,
– незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання – 40 календарних днів,
– на період складання державних іспитів у вищих навчальних закладах незалежно від рівня акредитації – 30 календарних днів;
– на період підготовки та захисту дипломного проекту (роботи) студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання першого та другого рівнів акредитації, – два місяці, а у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації – чотири місяці.
Знайте! На відміну від щорічних відпусток, відпустка у зв’язку з навчанням не може бути поділена на частини, перенесена на інший період, продовжена на святкові та неробочі дні.
Зважте на те, що конкретна тривалість навчальних відпусток встановлюється навчальними закладами згідно з навчальними планами. При цьому вона може бути меншою, ніж гарантовано законодавством, але за невикористані дні навчальної відпустки, на відміну від щорічної, грошова компенсація не виплачується.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.