facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Не нарахували субсидію? Юристи підказують вихід

Дата публікації: 26.07.2018

Місцеві управління праці та соціального захисту населення припиняють нараховувати людям субсидії. З такою проблемою все більше громадян звертаються до Херсонського офісу Мережі правового розвитку. З чим це пов’язано і що робити, роз’яснює адвокатка, юристка Офісу при ГО «ІРЦ «Правовий простір» Маргарита Плахотнюк.

Маргарита Плахотнюк, адвокатка, юристка Херсонського офісу Мережі правового розвитку.

Така ситуація склалася внаслідок того, що Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №329 від 27.04.18р. Нею від 1 травня 2018 року внесено зміни до Положення про призначення житлових субсидій.

Відповідно до цих змін, найбільш поширеною підставою для припинення нарахувань або відмови у призначенні субсидії є та обставина, що серед членів сім’ї є повнолітні особи, які взагалі не отримують доходів. Окрім осіб, які у розрахунковому періоді отримували різні види державної соціальної допомоги, пенсію, стипендію; навчалися за денною формою навчання, перебували на обліку в державній службі зайнятості і в цей час проходили навчання в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Наголошуємо, що право на отримання субсидії у даному випадку повністю не виключається. Щоб це право реалізувати, необхідно разом із декларацією до органу соціального захисту населення подати заяву з проханням розглянути питання про призначення субсидії на комісії органу.

Після одержання такої заяви вищеназваний орган направляє представника для обстеження матеріально-побутових умов та складення акту обстеження. Далі питання розглядає комісія, яка приймає рішення – призначити субсидію або відмовити.

Для мешканців Києва та Севастополя, обласних центрів та міст обласного значення існують обмеження. Комісія може прийняти позитивне рішення виключно у випадках, коли відсутність доходу викликана складними життєвими обставинами: через тяжку тривалу хворобу або, якщо на момент звернення за призначенням субсидії, особи, які не мають доходу, сплачують протягом двох місяців поспіль єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у розмірі, не меншому за мінімальний (станом на 2018 рік це 819 грн 06 коп). Важливо, що ЄСВ має сплачуватися протягом усього періоду, на який призначається субсидія.

Детальний порядок призначення субсидії за рішенням комісії описаний у пункті 7 Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Якщо члени домогосподарства, які не отримують доходів, взагалі не проживають у житлі, можна звернутися із заявою про призначення субсидії на фактично проживаючих осіб, що також розглядається комісією на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов.

У випадку, коли особи, дохід (або відсутність доходу) яких впливає на призначення субсидії, не проживають за місцем реєстрації більше одного року, виходом може бути зняття непроживаючих осіб з реєстрації за ініціативою власника – на підставі рішення суду про визнання осіб такими, що втратили право на користування житловим приміщенням (згідно частини 2 статті 405 Цивільного кодексу України).

Додатково, в окремих випадках, за рішенням комісії субсидія може призначатися (п. 8 Положення № 848):

  • орендарю, тобто особі, яка не зареєстрована в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживає у ньому на підставі договору найму (оренди) житла;
  • індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
  • внутрішньо переміщеним особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору найму (оренди) житла. Ця категорія також додана постановою № 329.

Адреса Центру безоплатної первинної правової допомоги у Херсоні:

пр. Ушакова, 37, каб. 115 (будівля Херсонської міської ради, І поверх).
Графік роботи юристів: понеділок-четвер з 9.00 до 17.00. По п’ятницях – з 9.00 до 15.45. Обідня перерва – з 12.00 до 13.00.
Попередньо записатися на прийом можна телефоном (099) 468 38 48.

P. SЦентр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках проекту «Енергія змін».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×