facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Нерозголошення інформації про хворого на ВІЛ третіми особами

Дата публікації: 27.03.2019

У консультації юриста Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку Олексія Кормілецького на прикладі з практики – про законодавчу базу, яка захищає хворого на ВІЛ від розголошення інформації про його недугу третіми особами.

До Офісу при громадській організації «Суспільна служба правової допомоги» звернувся 45-річний Михайло, який після повернення з місць покарання дізнався, що хворий на ВІЛ. Така звістка приголомшила чоловіка, але із цим потрібно жити далі. Із багатьох моментів, які турбували тепер хворого, Михайла дуже бентежило, щоб про його хворобу зайвий раз не розголошували на увесь світ. Відтак у юристів він запитав, які має права щодо нерозкриття інформації про хворобу третіми особами.
Юрист ГО «Суспільна служба правової допомоги» пояснив:
1. Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
2. Стаття 6 Закону України від 19.11.1992 за № 2801-XII «Про охорону здоров’я» закріплює права та обов’язки громадян у сфері охорони здоров’я та гарантує правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов’язаних із станом здоров’я.
3. Розділ 2 Закону України від 04.10.2018 за № 4004-XII «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» закріплює права та обов’язки громадян, підприємств та установ і організацій щодо забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя.
4. Стаття 13 Закону України від 12.12.1991р. за № 1972-XII «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ», закріплює право людей, які живуть з ВІЛ, на інформацію та забезпечує захист інформації про позитивний ВІЛ-статус людини від розголошення та розкриття третім особам.
Таким чином, згідно з цими нормативно-правовими актами, у разі порушення третіми особами його законних прав та інтересів Михайло може звертатися до суду.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×