facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Новонароджених з особливо небезпечних територій можна зареєструвати онлайн

Дата публікації: 21.10.2022

Малюків, які народилися в межах адміністративно-територіальної одиниці, де через війну державна реєстрація актів цивільного стану тимчасово не проводиться, можна зареєструвати онлайн. Роз’яснення, як це зробити, ми підготували за допомоги юристів Сумської громадської організації «Північна правозахисна група»  Наталі Єсіної та Дмитра Мурача.

Щоб зареєструвати дитину, народжену на особливо небезпечній території, потрібно надіслати копії документів (скановані або сфотографовані) на електронну адресу: birth@cv.minjust.gov.ua, а саме:

  • заяву про державну реєстрацію народження, складену в довільній формі;
  • медичний документ, що є підставою для проведення державної реєстрації народження;
  • інші документи, необхідні для такої реєстрації (копії паспорта, свідоцтво про шлюб тощо).

Заява про державну реєстрацію народження має містити відомості про:

  • дитину (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місце народження);
  • матір та батька (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).

У разі народження дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, у заяві про державну реєстрацію народження стосовно батька зазначаються лише його ім’я та по батькові.

У разі, коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою, підписана ними заява про державну реєстрацію народження вважається їх спільною заявою про визнання батьківства.

У разі, коли заява про державну реєстрацію народження подається не батьками дитини чи одним з них, додатково зазначаються відомості про заявника (прізвище, власне ім’я та (за наявності) по батькові, реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).

Отримати свідоцтво про народження та у випадках, передбачених законодавством, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, мають право:

  • заявник,
  • батьки дитини (один з них),
  • близькі родичі дитини (брат, сестра, дід, баба, тітка, дядько)
  • або їхні представники в разі подання довіреності, посвідченої відповідно до Закону України «Про нотаріат», або документа, що посвідчує повноваження такого представника, відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Під час пред’явлення адвокатом ордера до нього обов’язково додається копія договору про надання правової допомоги, засвідчена у встановленому законодавством порядку.

У разі, коли батьки дитини не перебувають у шлюбі між собою та державну реєстрацію народження проведено на підставі підписаної ними заяви про державну реєстрацію народження, яка є їх спільною заявою про визнання батьківства, такі особи повинні особисто звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для отримання свідоцтва про народження.

Видача свідоцтва про народження та у випадках, передбачених законодавством, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, здійснюється будь-яким відділом державної реєстрації актів цивільного стану в межах адміністративно-територіальної одиниці, що не включена до затвердженого Міністерством юстиції України переліку адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану, за заявою про видачу свідоцтва, складеною у довільній формі за умови надання оригіналу медичного документа про народження, на підставі якого проведено державну реєстрацію народження, після внесення відомостей актового запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

За додатковими роз’ясненнями відомство радить звертатися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ):

Адреса: 58002, м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 31.

Телефони: (0372) 52-53-25, 0997577531

Керівниця: Корчак Аліна В’ячеславівна.

Важливо! Мережа правового розвитку звернулася за вказаними вище контактами з уточненням, чи стосується така можливість реєстрації онлайн дітей, які народилися, приміром, у Криму чи на інших тимчасово окупованих територіях України. Як нам пояснили, оскільки в таких регіонах не видають документи з печаткою України (зокрема в пологових будинках), реєстрація можлива лише після попереднього звернення до суду з позовом про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території. І вже потім із судовим рішенням слід звертатися до ДРАЦСу.
Тобто, онлайн послуга доступна саме на територіях України, де йдуть бойові дії, і ДРАЦси не працюють за цієї причини.

Використані джерела: Телеграм-каналі Мінреінтеграції та сайт Мінюсту України.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×