facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Оплата вартості навчання під час карантину (+відео)

Дата публікації: 23.07.2020

Дистанційне навчання в умовах карантину* внесло суттєві зміни в освітній процес. Торкнулися вони і оплати за науку. Через вимушені канікули контракт став для багатьох українських студентів аж надто обтяжливим щодо фінансів. Проте відповідно до законодавства карантин не є приводом відстрочувати оплату. Але вийти з ситуації без шкоди для гаманця – можливо, заспокоює адвокат Хмельницького офісу Мережі правового розвитку Анасатсія Площинська і в ефірі місцевого телеканалу Перший Подільский пояснює, як саме це можна зробити.

  • Студент має право у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем подати заяву, в якій може просити змінити порядок здійснення оплати, тобто зробити це в розстрочку або відтермінувати. Обов’язково до заяви з проханням про такий особливий порядок оплати вартості навчання слід додавати підтверджуючі документи, які свідчать про погіршення матеріального становища, – уточнює вона.

Це може бути, приміром, довідка з Центру зайнятості, якщо студент працював і  через карантин втратив роботу.
Крім цього, адвокат радить не забувати про застосування податкової знижки, яка дасть змогу хоча б частково, але заощадити.

  • Для осіб, які працюють і оплачують вартість навчання, також можна цю знижку застосувати. І держава поверне 18% від вартості навчання тому, хто оплачує послуги згідно з договором, – пояснює Анастасія Площинська.

Загалом же чимало студентів вважають однакову ціну і за заочне, і за дистанційне навчання в Україні несправедливою. Тож, на сьогодні на державних ресурсах зареєстровано вже кілька електронних петицій, в яких вимагається зменшити розмір плати за навчання.  

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×