facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Отримав одноразову грошову допомогу, але плануєш працювати у період локдауну та карантину: які ризики?

До введення локдауну, наприкінці минулого року, наймані працівники, фізичні особи підприємці мали можливість отримати одноразову грошову допомогу від держави в розмірі 8 тисяч гривень. Чи не виникне до таких громадян питань, якщо кошти вони отримали, але планують працювати і зараз, і далі, в умовах подальшого карантину*? Ситуацію прояснює юрист Хмельницького офісу Мережі правового розвитку Руслан Малий.

Руслан Малий, юрист Хмельницького офісу Мережі правового розвитку.

Як відомо, Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» передбачено, що  додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р. на території України введено локдаун. Зокрема на цей час забороняється:
1) приймати відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропортах;
2) приймати відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім приймання відвідувачів у закладах, визначених у підпункті 4 цього пункту;
3) приймати відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
4) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування … та інше (п.3 Постанови).

Наприкінці 2020 року наймані працівники, фізичні особи підприємці (ФОПи) мали можливість звернутись до держави та отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 8 тисяч гривень.

Така можливість була регламентована прийнятим Законом України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» 1071-IX.

Ще під час отримання такої допомоги, а також після введення в дію положення п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 підприємці та працівники задались питанням: що буде, якщо гроші (допомогу) отримали, але працювати теж будуть?

Отже, відповідними нормативно-правовими актами, якими вводилася одноразова допомога від держави, не міститься ЖОДНИХ заборон чи санкцій за те, що ФОП чи найманий працівник продовжує працювати в період введення локдауну та карантину в цілому.

Водночас ми в жодному разі не закликаємо порушувати режим карантину, який було встановлено на законодавчому рівні, адже ніхто не відміняв адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення карантинних мір задля непоширення коронавірусної хвороби.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×