facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Оцифрування трудової книжки: як зробити і чому це важливо під час війни

Дата публікації: 04.10.2023

Чому зберігати трудову книжку в електронному форматі більш раціонально, ніж у паперовому. Як і де можна майже самостійно оцифрувати документ і з яких етапів складається процес. Аргументи та покрокова інструкція від юриста Запорізької ГО «СТЕП» Антона Стасіка.

Антон Стасік, юрист ГО «СТЕП».

Оцифрування трудових книжок це процес переведення фізичних трудових книжок (паперових документів) в електронний формат.

Він може складатися зі сканування, розпізнавання тексту, збереження даних у цифровому вигляді та їх подальшої обробки, а також завантаження на електронні ресурси державних органів.

Оцифрування трудових книжок є корисним за кількох причин:

  1. Зберігання та доступність: електронні дані легше зберігати та резервувати, що допомагає уникнути втрати важливої інформації. Також доступ до електронних даних може бути забезпечений з будь-якого місця з використанням інтернету.
  2. Зручність пошуку та аналізу: електронні дані можна швидко і легко переглядати, пошуковий аналіз дозволяє швидко знаходити необхідну інформацію, а також проводити статистичний аналіз і звітність.
  3. Спрощення адміністрування: для роботодавців це може зменшити обсяг бюрократичних процедур, пов’язаних зі зберіганням та обробкою паперових документів.
  4. Можливість інтеграції: електронні дані можна легко інтегрувати з іншими системами, як-от системи обліку заробітної плати, кадрові системи тощо.

Особливо важливого значення під час війни оцифрування трудових книжок отримало через те, що документи часто залишаються на тимчасово окупованій території на підприємствах, і забрати їх буває неможливо.

Кожен може сам оцифрувати свою трудову книжку

Процес оцифрування складається з декількох етапів:

– Зайти до власного кабінету на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України: https://portal.pfu.gov.ua  Для цього знадобиться чинний електронний цифровий підпис або банківський ID.

– У відповідному меню зліва «Комунікації з ПФУ» обрати графу «Відомості про трудові відносини».

– Після цього на екрані з’явиться повідомлення, в якому викладені вимоги до скан-копій трудової книжки, які можна завантажити.

– На наступній сторінці необхідно заповнити інформацію про трудову діяльність (якщо вона не «підтягнулася» автоматично) та надати згоду на обробку персональних даних.

– Нижче на сторінці слід натиснути кнопку «скан-копії документів» і підвантажити на портал зроблені заздалегідь скан-копії трудової книжки.

– Після підвантаження необхідно затвердити за допомогою електронного цифрового підпису відповідні зміни і очікувати перевірки Пенсійним фондом України.

В результаті паперова трудова книжка буде збережена на порталі Пенсійного фонду України в електронному вигляді. Це убезпечить вас від ризику втратити документ і дасть можливість зручно та без зайвих проблем підтвердити наявність необхідного трудового стажу для призначення пенсії.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×