facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Пакунок малюка» зазнав змін

Дата публікації: 14.08.2020

Від 1 вересня 2020 року при народженні дитини замість «пакунка малюка» даватимуть 5 тисяч гривень. Як отримати кошти молодим батькам, роз’яснює Інна Малишко – юристка  Громадського центру правосуддя, що діє при Білоцерківському офісі Мережі правового розвитку

Уряд прийняв рішення розпочати з 1 вересня реалізацію пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020–2021 роках».

Пілотним проектом передбачено:

– запровадити цільову грошову компенсаційну виплату замість натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі 5 тисяч гривень;

– забезпечити із залученням АТ «Комерційний банк «ПриватБанк» відкриття громадянам, у яких народилась дитина, рахунку зі спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну картку;

– встановити, що батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль;

– залучити до реалізації пілотного проєкту на договірних засадах заклади роздрібної торгівлі для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальної карткою.

Фактично «пакунок малюка» видаватимуть у тих регіонах, де вони є в наявності, а потім, відповідно до прийнятої постанови, за наступним алгоритмом:

– Батьки новонароджених звертаються до АТ «КБ «ПриватБанк» для відкриття рахунку;

– Далі – до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення батьки подають пакет необхідних документів, а саме:

1. Заяву на отримання «пакунка малюка»;

2. Свідоцтво про народження дитини;

3. Довідку з пологового будинку про неотримання «пакунка малюка»;

4. Ксерокопії паспорту та ідентифікаційного коду отримувача.

Батьки мають право упродовж року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту.

P.S. Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×