facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Підприємці «червоної» зони карантину зможуть отримати «весняну» компенсацію

Дата публікації: 16.04.2021

На допомогу малому та середньому бізнесу – ФОПам, що знаходяться у «червоній» зоні карантину*, Верховна рада України ухвалила Закон «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Хто зможе отримати допомогу, яким чином і в якому розмірі, роз’яснює Наталя Куликова – юристка Чернігівського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».

На фото: Наталія Кулікова, юристка Чернігівського офісу МПР.

Ухвалений Закон передбачає забезпечення за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів виплати допомоги застрахованим особам, які втрачають частину заробітної плати чи доходу в разі запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

Передусім допомога застрахованим особам (тобто тим, хто сплачує єдиний соціальний внесок (ЄСВ) або найманий працівник, за якого сплачують ЄСВ), передбачена цим Законом, буде надаватися у 2021 році одноразово.

Окрім того, застрахована особа має право отримати допомогу на підставі самостійного звернення такої фізичної особи (на відміну від попередніх виплат, що здійснювались автоматично).
Допомога застрахованим особам буде виплачуватись з декількох джерел:
• за рахунок коштів Державного бюджету України – у розмірі 8 тис грн;
• за рахунок коштів місцевого бюджету – у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування.

Застрахована особа, яка має право на отримання допомоги, повинна бути:
– найманим працівником суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру на момент звернення та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності (його має затвердити КМУ),
– або фізична особа-підприємець (ФОП), основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях Єдиного деравного реєстру (ЄДР) станом на момент звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності.

Кому допомога НЕ надаватиметься

Найманим працівникам:
– які на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання, що не нарахував ЄСВ за усі місяці відповідного кварталу,
– які працюють у суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, не відносився до Переліку видів економічної діяльності;
– які працюють у суб’єкта господарювання за сумісництвом;
– середня заробітна плата яких перевищує тридцять тисяч гривень на місяць (вираховується середня зарплата за останній квартал перед зверненням) ФОП, які є застрахованими особами:

  • державна реєстрація яких становить менше трьох місяців;
  • які за останній звітний рік сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе менше ніж за шість місяців;
  • основний вид економічної діяльності яких не відносився до Переліку видів економічної діяльності;
  • які є найманими працівниками та фізичними особами – підприємцями одночасно;
    підприємницька діяльність яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому у відповідному регіоні запроваджуються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, припинена.

Варто додати, що документи на отримання вищезазначеної державної допомоги будуть подаватися через Єдиний портал державних послуг  «Дія», а виплати проводитимуться через 10 днів після вступу Закону в силу (Постанова набрала чинності 10 квітня 2021 року у зв’язку з її опублікуванням у виданні «Урядовий кур’єр» від 10.04.2021 N 69), або у строк 30 днів із дня потрапляння регіону в «червону» зону.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×