facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Заробітчанин перетинає українсько-польський кордон в умовах карантину: що варто знати

Які проблеми можуть виникнути у людини, яка під час карантину* перетинає кордон України з Польщею з метою працевлаштування? Чи и потрібно при цьому робити тест на коронавірус? З цими та іншими питаннями до Черкаського офісу Мережі правового розвитку звернувся у середині жовтня поточного року місцевий мешканець.  Юристка Офісу при громадській організації  «Центр права» Марина Уханенко підготувала роз’яснення, яке стане в нагоді українцям, які їдуть до Польщі на заробітки.  

Громадянин України має право перетинати українсько-польський кордон з метою працевлаштування, тільки якщо в нього є дозвіл на роботу  (дозвіл, заява про доручення роботи іноземцю, підтвердження наміру виконувати сезонні роботи).

Також важливою умовою перетину кордону є те, що людина не має ознак захворюваності: на пунктах пропуску усім вимірюють температуру тіла. Якщо у когось із пасажирів вона підвищена, транспорт відокремлять від решти. А той, у кого знайшли ознаки хвороби, має відбути 10 днів на самоізоляції.

Тривалість ізоляції рахують з наступного дня після перетину кордону.  
Якщо під час ізоляції у людини з’являться симптоми коронавірусу, то лікар зобов’яже її продовжити карантин. Завершитися ізоляція може не швидше, ніж через 13 днів від дня проявів ознак хвороби.

Щодо тесту на коронавірус, то при перетині українсько-польського кордону ПЛР-довідки не вимагають, вона скоріше є альтернативою 10-денної обсервації. Якщо ви не маєте наміру відбувати 10-денну обсервацію, то припинити її можна через 24 години після офіційної публікації лабораторією негативного результату тесту на Covid-19.

Ну і звісно, варто зберігати дистанцію і дотримуватися решти запобіжних заходів задля непоширення коронавірусної хвороби, які вимагає країна, до якої вирушаєте, аби не порушувати її законодавство.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×