facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Про які доходи декларанти мають повідомляти невідкладно

Дата публікації: 07.02.2018

Автор: В’ячеслав Лях, юрист ГО“Білозерський центр регіонального розвитку”

Про покупки, подарунки чи винагороди, вартість чи розмір яких становить 50 прожиткових мінімумів та більше, декларанти мають у 10-денний термін повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Як це зробити, та що “світить” тим, хто проігнорує цю законодавчу норму, роз’яснює юрист Білозерського Офісу Мережі правового розвитку при ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” В’ячеслав Лях.

Основне джерело інформації про декларування – це Закон України “Про запобігання корупції “ та Рішення НАЗК від 10 червня 2016 року № 3.

Хто та за яких обставин повідомляє в НАЗК про суттєві зміни в майновому стані

Згідно зі статтею 52 ЗУ “Про запобігання корупції”, цей обов’язок поширюється на тих суб’єктів декларування, які мають обов’язок подавати декларацію. Також встановлено розмір доходів та вартості майна, про одержання або прийняття яких необхідно повідомляти – 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, чинний на перше січня року, за який звітує декларант. У 2017 році прожитковий мінімум складав – 1600 грн. З січня 2018 – 1762 грн.

За яких обставин треба “звітувати” в НАЗК

Декларант має повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції, якщо отримав дохід на суму, більшу ніж 50 прожиткових мінімумів.

Це можуть бути:

  • зарплата та будь-які виплати, пов’язані з трудовими відносинами.
  • винагороди або наслідки підприємницької діяльності,
  • гонорари або виплати за цивільними договорами,
  • спадщина та подарунки,
  • придбані об’єкти нерухомого майна,
  • цінні папери,
  • нематеріальні активи,
  • корпоративні права.

Також НАЗК відповідає на два найпоширеніших питання:

Чи подавати повідомлення про дохід, який нараховано, але не сплачено?

Відповідь – НІ.

Як повідомляти про майно, за яке декларант платив частинами?

Відповідь: Строк відліковується з моменту, коли перейшло право власності на таке майно. Протягом 10 днів потрібно в письмовій формі повідомити НАЗК з моменту придбання майна або отримання доходу. Тобто декларантові необхідно особисто заповнити саме електронну декларацію на веб-сайті НАЗК через персональний кабінет у реєстрі декларацій. Паперову копію до НАЗК направляти не потрібно. Електронну форму повідомлення про суттєві зміни у майновому стані затверджено Рішенням НАЗК. Вона дуже схожа на форму звичайної електронної декларації та складається з 8 розділів. Але потрібно зазначити, що якщо відбулося саме кілька змін у майновому стані, подати потрібно не одне повідомлення!

В рішенні НАЗК № 3 чітко роз’яснено, що у кожному випадку придбання майна або одержання доходу – необхідно подавати окреме повідомлення.

Що “світить” тим, хто не повідомив про суттєві зміни у майновому стані

Відповідальність за це порушення встановлена частинами 2 та 3 статті 172- 6 Кодексу України про Адміністративне Порушення.

Несвоєчасне повідомлення або пропущення 10-денного строку та неподання повідомлення тягнуть за собою штраф в розмірі від 1700 до 3400 грн.

Тож, не порушуйте Закон – повідомляйте про доходи вчасно.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×