facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Процедура в’їзду з тимчасово окупованих територій в Україну і назад

Дата публікації: 20.01.2020

Чоловік проживає у місті Кадіївка Луганської області – це тимчасово окупована територія України. Він втратив паспорт громадянина України. Чи зможе тепер людина в’їхати на підконтрольну нашій державі територію? Якщо так, то які документи для цього необхідні? З таким питанням до Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку звернулася дружина чоловіка, який потребував правової допомоги. Роз’яснення подає юрисконсульт Офісу при  громадській організації «Суспільна служба правової допомоги» Тамара Оніпко.

Відповідно до ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.
Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (ст. 24 Конституції України).
Згідно зі ст. 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.
Процедуру в’їзду/виїзду осіб і транспортних засобів, за допомоги яких вони переміщуються, і переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях (далі – тимчасово окуповані території) та з таких територій визначено «Порядком в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій» (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 р. N 815, який набрав чинності з 28.11.2019 р.
Відповідно до п. 6 Порядку, виїзд з тимчасово окупованих територій України здійснюється через контрольні пункти, зокрема, громадянами України, які не мали можливості оформити паспорт громадянина України внаслідок постійного проживання на тимчасово окупованих територіях або в яких відсутній паспорт громадянина України у зв’язку із втратою/викраденням, – за умови пред’явлення будь-якого іншого документа, передбаченого абзацом третім цього пункту (паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, тимчасового посвідчення громадянина України на підставі дозволу фізичній особі), або довідки, виданої територіальним органом або територіальним підрозділом ДМС у випадку, зазначеному в абзаці сьомому цього пункту (в’їзд на тимчасово окуповану територію України громадян України, які виїхали з цієї території для оформлення документів, передбачених абзацом третім цього пункту, здійснюється за умови пред’явлення довідки, виданої територіальним органом або територіальним підрозділом ДМС, за зразком, що додається).
Зазначені обставини перевіряються координаційним центром під час видачі дозволу фізичній особі. В’їзд на тимчасово окуповані території України здійснюється через контрольні пункти в’їзду/виїзду, зокрема, громадянами України – за умови пред’явлення:
– паспорта громадянина України,
– паспорта громадянина України для виїзду за кордон,
– тимчасового посвідчення громадянина України на підставі дозволу фізичній особі (рішення координаційного центру або координаційної групи про надання дозволу на перетинання лінії розмежування через діючі контрольні пункти для в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій).
В’їзд на тимчасово окуповану територію України громадян України, які виїхали з цієї території для оформлення документів, здійснюється за умови пред’явлення довідки, виданої територіальним органом або територіальним підрозділом ДМС, за встановленим зразком.
Отримавши консультацію, клієнтка має осмислити та передати інформацію чоловікові, який, в свою чергу має зібрати документи, на підставі яких зможе виїхати з тимчасово окупованої території. У разі необхідності юристка Офісу готова й далі надавати безоплатну правову допомогу родині.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×