Питання — відповідь: Чи будуть отримувати допомогу ВПО, які не подали заяву на її продовження?
Дата публікації: 28.04.2024
Пані Галина з с. Замостя Чернівецької області у квітні поточного року звернулася до Вижницької ГО «Комітет виборців» із запитанням щодо продовження допомоги ВПО . Жінка не знала, чи потрапляє вона у категорії, яким виплати продовжено, до того ж досі не подала відповідну заяву до органів соцзахисту. Розʼясненна подає юристка організації Валентина Ткач.
З 1 березня 2024 р. виплата допомоги на проживання для ВПО була продовжена ще на 6 місяців для окремих категорій ВПО, які отримували її вже протягом одного-двох років (щонайменше 8-ми місяців).
Зокрема, автоматично (без додаткового звернення) продовжено виплати для тих осіб, які втратили працездатність: пенсіонери, особи з інвалідністю 1 та 2 груп, тяжкохворі діти, а також для дітей, які стали сиротами або позбавлені батьківського піклування, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.
Переселенці, які не належать до вищенаведених категорій, мають право отримати виплати після подання нових заяв на виплату – аби призначення допомоги відбувалось з урахуванням складу сімʼї та доходів родини внутрішньо переміщених осіб. Заяву слід подавати до органів соціального захисту населення у вашій громаді або районі міста чи у ЦНАПі вашого району.
Зокрема виплати були продовжені для людей, які доглядають за дітьми або важкохворими чи особами з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи.
Також мають право на продовження допомоги ще на 6 місяців такі категорії:
- особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність (та родини, в яких такі особи проживають);
- діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу.
Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї менше 9 444 грн:
- особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;
- сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
- особи, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі;
- студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;
- особи з інвалідністю ІІІ групи;
- сім’ї пенсіонерів.
Крім того, право на продовження допомоги на додаткові 6 місяців також отримали особи, старші 55 років.
Також у випадку клієнтки важливо знати, що період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО продовжено до 30 квітня 2024 р. При цьому навіть ті, хто подали заяви у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Читайте також:
Хто з переселенців отримуватиме виплати упродовж наступних півроку (+інфографіка)
Допомога на проживання ВПО: актуальні зміни в законодавстві
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.