facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Чи діє на території ЄС українське посвідчення водія?

Дата публікації: 10.08.2023

Роз’яснення юристки Вижницької ГО «Комітет виборців» Валентини Ткач є відповіддю на запитання пана Василя, мешканця с. Чорногузи Чернівецької області. Чоловік цікавився, чи є дійсним на території Євросоюзу його українське посвідчення водія.

Валентина Ткач,
юристка ГО “Комітет виборців”.

Наразі для водіїв, які виїжджають з України до країн ЄС, діють такі правила:

  • Українці можуть користуватись своїм посвідченням водія протягом усього періоду перебування в ЄС, без необхідності його обміну.

  • Можна користуватися посвідченнями водія старого зразка без обмежень терміну дії чи виду посвідчення (наприклад, книжечка).

  • Не обов’язково мати переклад українського посвідчення водія та міжнародне посвідчення, але обов’язково — документ, який підтверджує особу.

  • Можна продовжувати користуватися українським посвідченням водія навіть після закінчення терміну його дії. Це означає, що не потрібно безпосередньо обмінювати своє посвідчення водія, якщо воно застаріло.

  • У разі втрати або крадіжки українського посвідчення водія дозволяється без складання іспитів отримати тимчасове посвідчення водія зразка ЄС на період перебування під захистом.

Також в Офісі Омбудсмана зазначили, що в разі зміни анкетних даних, закінчення терміну дії посвідчення або серйозного пошкодження документа українські водії мають можливість обміняти свої посвідчення водія за кордоном у відділеннях ДП «Документ».

Наразі відділення ДП «Документ» доступні в таких країнах, як Польща, Туреччина, Словаччина, Чехія, Німеччина та Іспанія.

Водночас окремі країни ЄС можуть мати відмінності в їхньому національному законодавстві, навіть у контексті спільних європейських норм і правил. Тому необхідно завчасно ознайомитися з конкретними вимогами та правилами, які діють у країні, де ви тимчасово перебуваєте.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×