Питання — відповідь: Чи має право мобілізувати військовозобов’язаного «військкомат», в якому він не перебуває на обліку?
Дата публікації: 10.06.2024
На запитання, яке поставив юристам ГО «Молодіжний ініціативний центр» під час виїзного консультування мешканець Львівщини, відповідає юрист організації Андрій Мицак.
Положенням про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (Постанова КМУ від 23 лютого 2022 р. № 154) визначено, що Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) відповідно до покладених на них завдань здійснюють заходи оповіщення та призову громадян на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період незалежно від місця їх перебування на військовому обліку.
Постановою КМУ 560 від 14 травня 2024 р. визначено, що у разі призову резервістів і військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період не за місцем їх перебування на військовому обліку такі особи перед призовом на військову службу беруться на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який здійснює їх призов. Відомості про взяття таких осіб на військовий облік вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів перед їх направленням на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
Якщо ТЦК та СП хоче призвати військовозобов’язаного, який не перебуває в них на обліку, спочатку такого військовозобов’язаного мають поставити на військовий облік, причому зробити це до того, як направляти на ВЛК, а саме:
- Спочатку — постановка на облік.
- Потім — направлення а ВЛК.
- Далі — призов, якщо за висновком ВЛК особу визнано придатною. Направлення на ВЛК без постановки на військовий облік буде порушенням Постанови КМУ 560.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
Читайте також:
Які штрафи загрожують за неявку до ТЦК та СП
Нове в законодавстві: зменшення призовного віку
Нове в законодавстві: що означає скасування статусу «обмежено придатний»
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.