facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Чи можуть виселити матір із малолітньою дитиною з гуртожитку державного навчального закладу?

Дата публікації: 13.09.2023

«Я і моя малолітня дитина мешкаємо в гуртожитку державного навчального закладу. Чи можуть нас виселити, якщо ми в ньому зареєстровані?». Відповідь на запитання одинокої мами з Хмельниччини підготувала адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.

Анастасія Площинська, адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга».

Для точної відповіді на це питання потрібно врахувати:

  1. На якій підставі мати з донькою проживають в гуртожитку, чи ці підстави законні, чи є відповідні документи (наприклад, ордер)?
  2. Хто є власником будівлі?
  3. Чи відноситься гуртожиток до житлового фонду та інші обставини.

Відповідно до статті 125 Житлового кодексу України, без надання іншого жилого приміщення у випадках, зазначених у статті 124 цього Кодексу, не може бути виселено зокрема одиноких осіб з неповнолітніми дітьми, які проживають разом із ними.

Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» Стаття 19. Заборона виселення, переселення та відселення мешканців гуртожитку без надання їм іншого житла, придатного для постійного проживання:

  1. Забороняється виселення, переселення відселення мешканців гуртожитків, на яких поширюється та дія цього Закону, які були на правових підставах вселені в гуртожиток і фактично проживають у гуртожитку, без попереднього надання їм (їхнім сім’ям) іншого житла, придатного для постійного проживання людей, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. У тому числі забороняється виселення, переселення та відселення мешканців гуртожитків, стосовно яких триває спір щодо підстав їх вселення у гуртожиток та/або підстав їх фактичного проживання у гуртожитку, – до вирішення спору в досудовому або судовому порядку відповідно до статей 25 і 26 цього Закону. (Частина перша статті 19 в редакції Закону № 1999-VІІІ від 05.04.2017.
  2. Виселення, переселення чи відселення громадян з гуртожитків відповідно до цього Закону допускається лише у випадку визнання гуртожитку таким, що перебуває в аварійному стані або в стані, непридатному для проживання людей, на підставі рішення, прийнятого відповідно до частини першої статті 20 цього Закону.

Рекомендуємо також ознайомитися з раніше розміщеним на нашому сайті матеріалом Про порядок виселення мешканців гуртожитку.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Головне фото до статті: genderindetail.org.ua

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×