facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Обмежено придатного до військової служби знову призвали: як діяти?

Дата публікації: 05.11.2023

«Мій батько — обмежено придатний до військової служби за багатьма діагнозами. Але але його знову призвали до війська. Як діяти, якщо вважаю висновок військово-лікарської комісії незаконним?». На запитання мешканця Хмельниччини відповідає адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.  

Анастасія Площинська, адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга».

У цьому, як і в інших випадках, передусім має бути індивідуальний підхід, необхідно вивчити ситуацію більш докладно і всебічно. Тому раджу звернутися за індивідуальною правовою консультацією.


Доцільним буде ознайомитися з інформацією про загальний порядок оскарження* постанов військово-лікарської комісії (ВЛК), яка визначає ступінь придатності до військової служби.

Так, згідно з Наказом Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»

3.3. Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно- територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення». Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим. Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК. Дії (бездіяльність), результатами розгляду оскаржуються в ЦВЛК. прийняті рішення, звернень за ВЛК регіону;

3.4. У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (скасування) постанови обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на повторний (контрольний) медичний огляд.

*Як зазначає ресурс «Юридична сотня», якщо ви не згідні з висновком, рішення ВЛК можна оскаржити за допомогою комісії вищого рівня або суду. Для оскарження потрібно подати позов до суду або скаргу до ВЛК вищого рівня, додавши довідку ВЛК та інші медичні документи за наявності. Спочатку краще звернутися до ВЛК вищого рівня, щоб потім мати можливість оскаржити до суду. Оскарження постанови ВЛК не зупиняє її дію.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Читайте також: Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×