facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: Що робити, коли загубив паспорт для виїзду за кордон, перебуваючи за межами України?

Дата публікації: 26.11.2023

«Під час поїздки за межі України втратила свій закордонний паспорт. Що робити і куди звертатися?». З таким питанням до юристів ГО « Молодіжний ініціативний центр» звернулася пані Олена зі Львівщини. Відповідає юрист організації Андрій Мицак.

Андрій Мицак, юрист ГО «Молодіжний ініціативний центр».

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт) — документ, що посвідчує особу громадянина України під час перетинання державного кордону України та перебування за кордоном.

За кордоном

Якщо людина втратила або у неї викрали такий паспорт під час перебування за межами України, вона може отримати посвідчення особи на повернення в Україну. Оформлює та вижає такий документ посольство або консульська установа України у країні перебування.

Для цього необхідно звернутися до найближчого відділення поліції для складення заяви про втрату або крадіжку паспорта. В тексті заяви доцільно перерахувати всі візи та відмітки, які були проставлені в паспорті у країні перебування (якщо це можливо).

В Україні

Постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1201 «Про реалізацію експериментального проекту щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну» передбачає можливість видачі посвідчення особи на повернення в Україну не тільки в консульській установі на території держави перебування, а й на території України.

Оформлює посвідчення особі (без її присутності) Державна міграційна служба (ДМС) України на підставі звернення:

  • одного з батьків або іншого законного представника особи у віці до 18 років;
  • одного з батьків, одного з подружжя, повнолітньої дитини, рідного (повнорідного, неповнорідного) брата/сестри;
  • офіційного звернення Мінреінтеграції.

Для відновлення втраченого закордонного паспорта необхідно надати наступні документи:

  • заяву-анкету встановленого зразка (формується представником посольства чи консульської установи);
  • документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентним органом іноземної держави, що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення паспорта;
  • документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну (у разі наявності);
  • одну кольорову фотокартку розміром 10х15 см для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування (у разі оформлення посвідчення особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, або у разі наявності обґрунтованих обставин, які доводять неспроможність заявника прибути до найближчої дипломатичної установи);
  • документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником);
  • квитанцію про сплату консульського збору або оригінал документа про звільнення від його сплати. За рішенням керівника дипломатичної установи у разі наявності обставин, що доводять неспроможність заявника сплатити консульський збір, посвідчення оформляється без стягнення консульського збору.

У видачі посвідчення ДМС можуть відмовити за таких підстав:

  • повноваження законного представника або член сім’ї щодо отримання посвідчення не підтверджено відомостями Державного реєстру актів цивільного стану громадян або документально;
  • документи та інформацію, необхідні для оформлення посвідчення, законний представник, член сім’ї, Мінреінтеграції подав не в повному обсязі;
  • дані, отримані з відомчих інформаційних систем, баз даних Реєстру, відомчої системи ДМС, не підтверджують інформації, поданої законним представником, членом сім’ї, Мінреінтеграції, або її обсяг недостатній для ідентифікації особи.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×