facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання – відповідь: Скільки разів можна брати 90-денну відпустку без збереження заробітної плати під час воєнного стану?

Дата публікації: 12.01.2023

Працівник має право взяти відпустку тривалістю 90 днів без збереження заробітної плати лише раз на рік чи упродовж усього воєнного стану? На запитання мешканки Хмельниччини відповідає адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.

Анастасія Площинська – адвокатка, юристка ГО «Подільська правова ліга».

У період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів. При цьому перебування у такій відпустці не зараховується час до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбачену пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки».

Важливо розуміти, що вказівки стосовно того, що ці 90 днів є щорічною відпусткою, немає.   

Загалом порядок надання відпусток без збереження заробітної плати регулюється статтями 25 і 26 Закону України «Про відпустки».

Максимальна ж тривалість щорічної відпустки, як повідомляє Мінпраці, на яку працівник має право в період дії воєнного стану, становить 24 дні.  Це закоіплено в Законі України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

«Протягом дії воєнного стану роботодавець звільнений від обов’язку щодо надання працівнику відпустки тривалістю понад 24 дні, коли більша тривалість відпустки передбачена працівнику законодавством, колективним і трудовим договором», — пояснюють у відомстві.

Тож, надання відпустки тривалістю понад 24 дні в період дії воєнного стану є правом, а не обов’язком роботодавця.

Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить понад 24 календарних днів, різниця днів відпустки не втрачається: роботодавець має надати її після закінчення дії воєнного стану.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×