Питання – відповідь: Як військовослужбовцю отримати одноразову грошову допомогу при пораненні на війні?
Дата публікації: 13.11.2022
На запитання пана Володимира з селища Іспас Чернівецької області відповідає юристка Вижницької громадської організації «Комітет виборців» Валентина Ткач.
Чинним законодавством передбачається право військовослужбовця отримати за рахунок бюджетних виплат одноразову грошову допомогу при пораненні (ОГД), якщо внаслідок такого поранення військовослужбовцю встановити групу інвалідності або відсоток працездатності.
Така можливість закріплена в статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців». Право отримати компенсацію за поранення на війні мають військовослужбовці, які відповідно до норм законів проходять військову службу в ЗСУ, інших військових формуваннях, а також у правоохоронних органах спецпризначення.
До таких осіб відносяться військовослужбовці:
- строкової служби,
- контрактної форми,
- мобілізовані,
- військовозобов’язані або резервісти, яких було призвано на навчальні та спеціальні збори.
Головною підставою для отримання коштів за поранення є факт отримання травм на війні або під час проходження військової служби. І якщо в подальшому таке поранення призвело до інвалідності військовослужбовця або часткової втрати працездатності.
Варто зазначити, що військовослужбовці, яких було звільнено, і негативні наслідки щодо стану здоров’я настали не пізніше трьох місяців після звільнення, також можуть отримати компенсацію за поранення.
Алгоритм дій
Процес оформлення та збору необхідних документів для отримання одноразової грошової допомоги при пораненні на війні умовно можна поділити на декілька етапів:
1) Проходження лікування поранення, отриманого на війні і за необхідності –
реабілітації.
2) Проведення ВЛК (військово-лікарської комісії) – встановлення придатності до
служби та причини поранення.
3) Проходження МСЕК (медико-соціальної експертної комісії) – встановлення групи інвалідності військовослужбовцю або втрати працездатності.
4) Збір та подача документів до уповноваженого органу.
4-1) У разі відмови – додаткове
оформлення пакету документів або оскарження відмови в судовому порядку.
5) Отримання компенсації за поранення на війні.
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.