facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Питання — відповідь: За яких підстав можуть скасувати довідку ВПО?

Дата публікації: 07.12.2022

Роз’яснення юристки Вижницької ГО «Комітет виборців» Валентини Ткач щодо підстав та процесу скасування довідки ВПО є відповіддю на запитання  пані Мар’яни, мешканки селища Слобода-Банилів Чернівецької області.

Валентина Ткач, юристка Вижницької ГО «Комітет виборців».

Однією з підстав для скасування дії довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є заява ВПО про відмову від довідки.

Для того, щоб знятися з обліку ВПО, необхідно звернутися з відповідною заявою до:

  • структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, держадміністрацій, виконавчих міських чи районних органів;
  • виконавчих органів сільських, селищних, міських рад;
  • центру надання адміністративних послуг.

Довідку про статус ВПО, можуть скасувати якщо:

  • людина повернулась додому (якщо вона добровільно повернулась до покинутого постійного місця проживання, потрібно повідомити про це орган, де отримали довідку, не пізніше, ніж за три дні до дня від’їзду;
  • подала заяву про відмову від довідки;
  • виїхала на постійне місце проживання за кордон;
  • подала неправдиві відомості (якщо людина подала їх завідомо, вона має відшкодувати витрати: зокрема, ті гроші, які виділяли з державного та місцевого бюджетів на її перебування та грошову допомогу);
  • скоїла кримінальне правопорушення.

Рішення про скасування дії довідки приймає керівник органу за місцем проживання людини та повідомляє про це ВПО впродовж трьох днів. Якщо людини за місцем проживання немає понад 60 днів, вважають, що вона повернулася до покинутого місця постійного проживання.
При цьому беруть до уваги:

  • інформацію з державних реєстрів;
  • інформацію, отриману в результаті спілкування з органами влади та місцевого самоврядування, громадськими, волонтерськими, благодійними організаціями чи іншими особами, які надають допомогу ВПО.

Якщо переселенці/цю скасували довідку ВПО через його відсутність за місцем проживання понад 60 днів, але вона/він має причини для продовження довідки, слід звернутись з письмово заявою до управління соцізахисту за місцем проживання. В такому випадку строк відсутності людини за місцем проживання можуть продовжити до 90 днів.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×