facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Реєстрація та облік безробітних: що змінилося під час воєнного стану

Дата публікації: 06.06.2023

До Вижницької ГО «Комітет виборців» звернулася пані Людмила з с. Чорногузи Чернівецької області за роз’ясненням, як зареєструватися та стати на облік до центру зайнятості в умовах війни. Юристка організації Валентина Ткач підготувала інформацію щодо змін, пов’язаних із воєнним станом.

Валентина Ткач,
юристка ГО “Комітет виборців”.

Відтепер заяву про набуття/поновлення статусу зареєстрованого безробітного (далі статус) або його припинення можна здійснювати:

 • через вебпортал чи мобільний застосунок;

 • особистого звернувшись до найближчого центру зайнятості.

Статус може набути член добровольчого формування територіальної громади, який, відповідно до законодавства, уклав контракт добровольця територіальної оборони на безоплатній основі.

Днем подання заяви про надання (поновлення) статусу та заяви про призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю вважається дата їх реєстрації в центрі зайнятості. Рішення про призначення статусу або перереєстрації призначається в той самий день.

Для отримання статусу особі необхідно надавати військово-обліковий документ. Учасники бойових дій, відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», подають посвідчення учасника бойових дій. У разі потреби учаснику бойових дій також потрібно буде надавати копію довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або копію довідки про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, або копію довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

У центрі зайнятості документи можна пред’явити як у паперовому, так і в електронному вигляді. При цьому паперові копії цих документів фахівці не вимагають.

Для визначення можливостей працевлаштування, ступеню мотивації людини до пошуку роботи  проводиться профілювання як осіб, що шукають роботу (за потреби), так і зареєстрованих безробітних. За результатами такої оцінки для зареєстрованих безробітних складають індивідуальний план працевлаштування. Відмова від його підписання є підставою для припинення статусу.

За сприянням у працевлаштуванні людина може звернутися до будь-якого центру зайнятості, зручного для її відвідування, незалежно від зареєстрованого місця проживання (перебування). Виняток для внутрішньо переміщених осіб, які можуть зареєструватися як безробітні лише у центрі зайнятості за місцем реєстрації як ВПО. Ця норма відповідає пункту 1 статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

У Порядку додано підстави:

 8.1) для відмови у наданні статусу:

 • відмова від складання та підписання індивідуального плану працевлаштування;

 • подання особою заяви про надання статусу раніше строків, встановлених Порядком.  

8.2) для припинення реєстрації:

 • друга відмова під час воєнного стану від громадських та інших робіт тимчасового характеру (у разі відсутності підходящої роботи);

 • встановлення факту невиконання завдань індивідуального плану працевлаштування відповідно до визначених критеріїв без поважних причин (з дня встановлення такого факту); у разі порушення визначених Порядком умов перетину кордону України.

Процедура перереєстрації безробітних доповнена такими умовами:

 • перереєстрація безробітного здійснюється з дня подання відповідної заяви за умови подання/пред’явлення документів та відомостей, визначених у пунктах 18-20 Порядку;

 • у разі наявності рішення про повернення суми матеріального забезпечення та вартості соціальних послуг, наступна перереєстрація або чергова реєстрація безробітного можлива лише за умови повернення коштів та не раніше ніж через 90 календарних днів з дня припинення попередньої реєстрації.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×