facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Школа «маскового режиму»: хто має забезпечувати учасників освітнього процесу засобами індивідуального захисту

Дата публікації: 11.09.2020

Новий навчальний рік в Україні цьогоріч стартував в умовах карантину*. Захисні маски стали обов’язковим атрибутом кожного, хто працює і навчається у школі. З тією лише різницею, що всі працівники закладу мають носити її постійно, а учні – тільки при вході до школи та на перервах. З такими вимогами витрати на маски обіцяють бути чималими. На чиї плечі ляжуть ці затрати, пояснює у своїй консультації Юлія Козачок-Фесенко – юристка Хмільницького офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Право».   

Постановою головного державного санітарного лікаря України № 42 від 30.07. 2020 року «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» передбачено, що усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку і захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну – безпосередньо на робочому місці працівника. Така ж норма поширюється на працівників харчоблоку закладу освіти,  які  ще мають бути забезпеченими одноразовими рукавичками, які необхідно змінювати після кожної дії (виробничого процесу на харчоблоці їдальні), не пов’язаних між собою.
Передбачається, що в установі освіти повинен бути запас засобів індивідуального захисту на п’ять робочих днів.
Обов’язок забезпечити персонал школи засобами індивідуального захисту покладається на керівника закладу освіти.

Крім того, керівник установи повинен організувати централізований збір використаних засобів індивідуального захисту і паперових серветок в окремі контейнери з кришками і поліетиленовими пакетами для подальшої утилізації, згідно з договором на вивезення твердих побутових відходів.

Що стосується  учнів, то вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим.

Судячи зі змісту постанови, можемо зробити наступний висновок: забезпечувати масками дітей мають батьки, що суттєво вплине на матеріальне положення багатьох сімей.

Водночас органам місцевого самоврядування ніхто не забороняє взяти участь у забезпеченні учнів засобами індивідуального захисту,  зокрема  малозабезпечених чи дітей-сиріт,  прийнявши для цього відповідні програми на місцевому рівні.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×