facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Скоро в школу: як мають працювати навчальні заклади в умовах карантину (+інфографіка)

Дата публікації: 25.08.2020

Все ближче початок нового навчального року. Вже буквально за тиждень, 1 вересня, діти мають іти до шкіл та дитсадків. Однак до сьогодні адміністрації навчальних закладів не зовсім розуміють, що і як робити: як проводити заняття в умовах карантину, як діяти, якщо дитина таки захворіла і т.п. Актуальні роз’яснення підготувала юристка Чернігівського офісу Мережі правового розвитку Наталія Куликова.

Днями Міністерство охорони здоров’я оновило* протиепідемічні заходи для закладів освіти під час карантину, спричиненого COVID-19, встановило відповідальних та розробило наступний алгоритм роботи:

•        Вчителів допускають до закладу після вимірювання температури (має бути не більше 37,2) та в масці, респіраторі або захисному щитку.

•        Якщо вчитель виявив удома, що в нього/неї температура вище 37,2, він має попередити про це безпосереднього керівника та не виходити на роботу. Також обов’язково необхідно звернутися по медичну допомогу.

•        Директор навчального закладу відповідає за те, щоб у медичному пункті школи були необхідні засоби та обладнання (безконтактні термометри, дезінфектори, антисептики для рук, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту).

•        Також директор розробляє маршрут і розклад, за яким учні приходять у школу, щоб уникнути скупчень. За можливості радять проводити деякі заняття на свіжому повітрі.

•        До закладу не допускаються батьки чи опікуни, окрім тих, які супроводжують учнів з інвалідністю.

•        Вчителі перед уроками опитують учнів щодо самопочуття та ознак респіраторних захворювань. Якщо такі ознаки виявляють за відсутності батьків, учень одягає маску та має бути тимчасово ізольований. Також про це інформують батьків та разом із ними вирішують, чи скеровувати дитину до медичного закладу. Приміщення, де виявили дитину з ознаками хвороби, провітрюють та проводять дезінфекцію поверхонь.

•        Якщо в учня виявили COVID-19, усі його/її однокласники потребують самоізоляції;

•        Учнів допускають до приміщення школи за наявності маски або респіратора. На заняттях вони можуть їх не використовувати. Проте для пересування закладом маски або респіратори використовувати необхідно;

•        Виключно учні 1-4 класів допускаються та можуть пересуватися закладом без масок чи респіратора;

•        У регіонах «помаранчевої зони» вчителям під час викладання рекомендують використовувати захисні щитки;

•        На всіх входах до школи необхідно створити місця для дезінфекції рук.

•        У туалетах повинні бути рідке мило та паперові рушники (або електросушарки для рук). Використання багаторазових рушників заборонено;

•        Наприкінці робочого дня потрібно провести дезінфекцію поверхонь (зокрема дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо);

•        Після кожного уроку проводити провітрювання класу протягом 10 хвилин.

Варто зазначити, що Департамент освіти Києва розробив окремий алгоритм дій у разі, якщо у дитини виявили ознаки захворювання (див. інфографіку).

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

**Повний текст Постанови МОЗ № 50 від 22.08.2020 року «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19​)» – за цим посиланням.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×