facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Спростування редакції: чоловік з двома дітьми і вагітною дружиною не може перетинати кордон

Дата публікації: 09.04.2022

У консультації на нашому сайті щодо виїзду за межі України чоловіків, дорослих та дітей з інвалідністю була допущена помилка. Зокрема твердження про те, що чоловіка з двома дітьми та вагітною жінкою, якщо термін вагітності становить понад 35 тижнів, пропустять через кордон, не є правомочним.

Помилка виявилася на практиці: одна з читачок нашого сайту спробувала послуговуватися такою рекомендацією при перетині кордону зі своїм чоловіком і дітьми. Зокрема у статті згадувалось: «Крім того, за кордон випускають чоловіків із двома дітьми та вагітною дружиною. Вагітність жінки повинна бути підтвердженою довідкою. Водночас термін вагітності має бути від 35 тижнів».

Батька прикордонники не пропустили, аргументуючи тим, що законодавчо такий дозвіл жодним документом не регулюється.

Жінка звернулася до чергового юриста Мережі правового розвитку, щоб роз’яснити ситуацію.

В результаті перевірка джерел інформації нашою редакцією привела до наступних висновків: дійсно, законодавство, наявне на сьогодні, не підтверджує дозвіл на виїзд за кордон цієї категорії чоловіків.

Поширена інформація, дійсно, присутня в інфопросторі, її опублікували декілька ресурсів. Але твердження про такий дозвіл не відповідає дійсності.

Подаємо підтвердження:

Уряд вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України (джерело: сайт ДПС України, 04.04.2022)

Нагадаємо, у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні, за деякими виключеннями заборонено виїзд за межі країни чоловіків віком від 18 до 60 років.

Крім виключень, зазначених вище, зазначені обмеження, не застосовуються до таких осіб:

– які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (відповідно до рішення Уряду про затвердження переліку посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час);

– які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку.

– на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

– які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

– на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю віком до 18 років або повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи, до досягнення нею 23 років.

– усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.

– зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Тобто, з огляду на вищенаведену цитату, чоловік із двома дітьми і вагітною дружиною (навіть, якщо термін вагітності понад 35 тижнів)  не має права перетинати  кордон у період запровадженого на території України надзвичайного або воєнного стану.

Редакція та автор приносять вибачення за ненавмисно поширену недостовірну інформацію і можливу моральну шкоду, заподіяну родині, яка скористалася нею. Сподіваємося, цей негативний досвід допоможе попередити подальші незручності та непорозуміння.   

P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці  #StandWithUkraineВ ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни РФ проти України.

Ви можете підтримати нашу роботу своїм внеском: https://ldn.org.ua/pidtrymaty/ 

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork


Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×