facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Стягнення аліментів: тонкощі від юристів Чугуївської правозахисної групи

Дата публікації: 03.04.2018

Якщо розмір ваших аліментів не дотягує навіть до половини мінімального прожиткового рівня для дитини – не затягуйте процедуру звернення до суду, радять юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку. З огляду на великий досвід роботи правників Чугуївської правозахисної групи з питань виплати аліментів, юристка офісу Юлія Марукян консультує щодо змін у  законодавстві та самого процесу стягнення аліментів.

07.12.2017 року вступили в силу зміни ч. 9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», які дозволяють примусово стягнути заборгованості зі сплати аліментів.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, державний виконавець виносить мотивовані постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві управління транспортними засобами;

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною і охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

Також несплата аліментів на утримання дитини одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, яка спричинила за собою виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців із дня пред’явлення виконавчого документа, до примусового виконання, тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на термін від 120 до 240 годин.

Так, на сьогоднішній день, до Єдиного реєстру боржників (https://minjust.gov.ua/news/info/ediniy-reestr-borjnikiv-alimentiv)  потрапили 84 тис 540 осіб, які мають заборгованість з аліментів. Згідно з даними Міністерства юстиції України, після прийняття даного Закону за 3 тижні було стягнуто 160 млн грн на користь дітей.

Крім того, згідно з цим Законом збільшено мінімальний розмір аліментів на одну дитину, який тепер не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено прожитковий мінімум в розрахунку на місяць для дітей: у віці до 6 років – з січня – 1492 грн., З липня – 1559 грн., З грудня – 1626 грн., Від 6 до 18 років: з січня – 1860 грн., з липня – 1944 грн., з грудня – 2027 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них і в інших випадках.

Таким чином, кожен батько, який отримує аліменти на утримання дитини, за рішенням суду (незалежно, в долі або у частці від заробітку), має право на звернення до суду з вимогою про збільшення розміру аліментів.

Якщо розмір ваших аліментів не дотягує навіть до половини мінімального прожиткового рівня для дитини, не затягуйте процедуру звернення до суду. Як показує практика, в 99% з 100% такі вимоги задовольняють без затягування процесу.

Юристи Чугуївської правозахисної групи (ЧПГ) мають досвід контролювання роботи виконавців із заборгованості за сплату аліментів, а також стягнення пені і прострочення по сплаті аліментів через суд. У їхньому арсеналі – безліч успішних справ, результат яких привів не тільки до стягнення заборгованості, але і збільшення суми заборгованості по аліментах.

Юристи ЧПГ працюють по всій Україні. Зв’язатися з ними можна за телефонами 0965994334 і 0675755939.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×