ТЦК та СП відмовляють в наданні відстрочки від мобілізації: як діяти
Дата публікації: 22.09.2024
Відмова в наданні відстрочки – це проблема, з якою стикаються багато українців і яка, на жаль, нерідко суперечить чинному законодавству. Незалежно від того, чи пов’язана ситуація з навчанням, сімейними обставинами чи станом здоров’я, кожен має право на справедливий розгляд своєї справи, зазначає юристка Білоцерківської ГО «Правова єдність» Олександра Щербина. У своїй консультації вона роз’яснює, як захистити свої права, якщо вважаєте відмову у відстрочці законною.
Щоб оформити відстрочку від мобілізації, передбачену постановою КМУ №560, військовозобов’язаний має особисто подати заяву та необхідні документи до відповідного ТЦК та СП.
Але, що робити, якщо ТЦК та СП не надають відстрочку особі, яка має на це право?
Є два шляхи вирішення проблеми:
- Позасудове оскарження дій ТЦК та СП
Для цього необхідно подати скаргу до Міністерства оборони або до керівника Центру комплектування та соціальної підтримки. Необхідно написати заяву в довільній формі, вказати в ній свої контактні дані та детально описати неправомірні дії або порушення, з якими ви стикнулися. Обов’язково додати підтверджуючі докази: документи (які посвідчують ваше право на отримання відстрочки), свідчення очевидців, письмову відмову від ТЦК та СП в отриманні відстрочки тощо.
2. Судове оскарження дій ТЦК та СП
Оскаржувати неправомірні відмови для отримання відстрочки потрібно в адміністративному суді. Насамперед необхідно зібрати всі докази: копії документів, які безпосередньо будуть пов’язані зі справою (повістки, рішення ТЦК та СП, медичні довідки тощо), свідчення свідків, письмову відмову від ТЦК та СП тощо.
Наступний крок – написання позовної заяви, де будуть описані всі деталі справи, включно з місцем, датою подій і назвою відповідного адміністративного органу.
За загальним правилом, строк для подання адміністративного позову становить шість місяців із дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Однак, у деяких випадках цей строк може бути продовжено або скорочено.
Приклад судової практики: справа № 120/4459/23 https://reyestr.court.gov.ua/Review/116299541
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.