facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Тимчасове житло для переселенців: алгоритм отримання (+аудіо)

Дата публікації: 23.08.2022

Про житло для ВПО, обов’язкові моменти при поселенні та роль органів місцевого самоврядування у процесі надання помешкань для переселенців в ефірі Громадського радіо розповів керівник ГО «Черкаський правозахисний центр», керівник громадської приймальні УГСПЛ у Черкасах Тарас Щербатюк.

На фото: Тарас Щербатюк, юрист, керівник Черкаського правозахисного центру.
  •  Коли людина приїжджає до нас з інших областей чи населених пунктів, де проводяться бойові дії, або ж міста перебувають в окупації, найперше, що треба — це отримати довідки внутрішньо переміщеної особи. Водночас потрібно стати на облік громадян, які потребують надання житлового приміщення з фондів житла для тимчасового проживання. Це обов’язкова умова, зазначає Тарас Шербатюк.

І пояснив алгоритм отримання житла для ВПО:

  1. Отримати довідку ВПО (переселенцю та членам його родини).
  2. Піти до Центру надання адміністративних послуг і написати відповідну заяву для того, щоб людину поставили на облік як особу, яка потребує тимчасового житла.

Потрібні документи: копія паспорта, ідентифікаційного номера, довідка ВПО, акт обстеження технічного стану житлового приміщення, яке буде надаватися, довідки про доходи (можливо, знадобляться ще певні документи).

  • Далі комісія в органі місцевого самоврядування повинна розглянути відповідну заяву та поставити заявника на облік.
  • Після цього відповідна комісія при органах місцевого самоврядування має розглянути подані документи (протягом 30 днів).
  • Коли  людину візьмуть на облік, вона матиме всі законні права постійно звертатися до органів місцевого самоврядування з відповідними заявами, можливо, навіть скаргами, – додає юрист.  

Зокрема йдеться про випадки, коли особі потрібно звернутися з проханням надати їй приміщення з Фонду тимчасового житла. Наприклад, у разі незаконного виселення, про яке ми писали в одному з наших матеріалів.

  • У нинішній ситуації, коли людей просто на словах поселяють, а потім просто на словах виселяють, у людей законних підстав оскаржувати рішення місцевої влади немає. Якщо ж людина пройде відповідну процедуру, а потім вже місцева влада надасть по ордеру тимчасове житло цій людині, укладе договір на один рік, людина буде забезпечена житлом, і ніхто не матиме права її виселити (ну окрім певних моментів – порушень умов договору), – говорить Тарас Щербатюк.  

Повністю розмову слухайте за посиланням.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×