Учаснику ДТП не відшкодували кошти за зіпсоване майно: що робити
Дата публікації: 07.11.2019
Мешканцю Донеччини як учаснику дорожньо-транспортної пригоди страхова компанія не відшкодувала кошти за пошкоджене майно. З проханням роз’яснити права та допомогти вирішити ситуацію чоловік звернувся до Слов’янського офісу Мережі правового розвитку. Консультацію* подає юристка Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» Лілія Олексенко.
Відповідно до ст.22 Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», у разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому цим законом порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров`ю, майну третьої особи.
Верховний Суд України у постанові по справі № 6-2808цс15 від 20.01.2016 р. зробив правовий висновок, що право потерпілого на відшкодування шкоди її заподіюване є абсолютним, тобто останній вправі одержати повне відшкодування шкоди безпосередньо від особи, яка її завдала, не залежно від того, чи застрахована цивільно-правова відповідальність такої особи.
Отже, страховик є зобов`язаним суб`єктом перед позивачами, якому повинно бути виплачено страхове відшкодування – моральну шкоду в межах ліміту відповідальності в сумі 50 тис 076 грн 00 коп. (4 тис 173 грн 00 коп x 12 місяців).
За загальним правилом в п. 35.1 ст.35 Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду подає страховику заяву про страхове відшкодування.
На підставі ст. ст. 5, 22, 23, 27 Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», 1 ст. 1200 та ч. 1 ст. 1201 Цивільного кодексу України, страхова компанія є належним відповідачем і має нести обов`язки згідно з укладеним договором обов`язкового страхування.
*Після надання консультації юристка порадила звертатися до суду і допомогла клієнту скласти позовну заяву.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.