facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Українець здає в оренду нерухомість у Польщі: як уникнути подвійного оподаткування

Дата публікації: 07.06.2021

Пан Дмитро з Черкас є власником квартири у Польщі. Водночас він – податковий резидент України з березня 2020 року. Квартиру за кордоном чоловік здає в оренду і отримує від цього прибуток. Такий дохід він декларує як у Польщі, так і в Україні. Однак пан Дмитро побоюється подвійного оподаткування, тому зі своїм запитом звернувся до Черкаського офісу Мережі правового розвитку. Юристка Офісу при громадській організації «Центр права» Юлія Дмитраш подає роз’яснення про уникнення подвійного оподаткування.

На фото: Юлыя Дмитраш,
юристка Черкаського офсу МПР.

Стаття 13 Податкового кодексу України регулює питання усунення подвійного оподаткування. Зокрема вона містить наступні пункти:
13.1. Доходи, отримані резидентом України (крім фізичних осіб) із джерел за межами України, враховуються під час визначення його об’єкта та/або бази оподаткування у повному обсязі.
13.2. При визначенні об’єкта та/або бази оподаткування витрати, здійснені резидентом України (крім фізичних осіб) у зв’язку з отриманням доходів з джерел походження за межами України, враховуються у порядку і розмірах, встановлених цим Кодексом.
13.3. Доходи, отримані фізичною особою-резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень цього Кодексу чи міжнародного договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.
13.4. Суми податків та зборів, сплачені за межами України, зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні за правилами, встановленими цим Кодексом. 13.5. Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Водночас стаття 6 Конвенції між Урядом України та Урядом Республіки Польщі про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень від 12.01.1993 року врегульовує питання подвійного оподаткування на дохід від нерухомого майна. Ось що в ній зазначено:
1. Доходи, що одержуються резидентом Договірної Держави від нерухомого майна (включаючи доход від сільськогосподарської або лісової експлуатації), яке знаходиться в другій Договірній Державі, можуть оподатковуватись у цій другій Державі.
2. Термін “нерухоме майно” повинен мати значення, яке він має у законодавстві Договірної Держави, в якій знаходиться це майно. Цей термін повинен у будь-якому випадку включати майно, допоміжне щодо нерухомого майна, худобу і обладнання, використовувані в сільському і лісовому господарстві, права, до яких застосовуються положення загального права щодо земельної власності, узуфрукт нерухомого майна і права на перемінні або фіксовані платежі як компенсації за розробку або право на розробку мінеральних запасів, джерел та інших природних ресурсів. Морські, річкові і повітряні судна, дорожні транспортні засоби не розглядаються як нерухоме майно.
3. Положення пункту 1 цієї статті застосовуються також до доходів, одержуваних від прямого використання, здавання в оренду або використання в будь-якій іншій формі нерухомого майна.
4. Положення пунктів 1 і 3 цієї статті застосовуються також до доходів від нерухомого майна підприємств і до доходів від нерухомого майна, використовуваного для здійснення незалежних особистих послуг.

Тобто, аби уникнути подвійного оподаткування, пан Дмитро має у Польщі, в податковому органі, взяти відповідну довідку, що він уже сплатив податки. Тоді відповідно до Угоди про уникнення подвійного оподаткування між Україною і Польщею, він вже не муситиме сплачувати податок в Україні.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×