facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Уряд змінив умови відшкодування вартості послуги «муніципальна няня»

Дата публікації: 28.01.2022

Кабінет Міністрів України 15 грудня 2021 року вніс зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Що варто знати батькам, послуговуються цим сервісом, роз’яснює юрист-практикант Сумської громадської організації «Північна правозахисна група» Дмитро Мурач.

Зміни затвердили Постановою № 1323 Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Відтепер сама послуга з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» визначається законодавцем як специфічний вид послуг, що надаються державою для підтримки батьків, опікунів дитини для забезпечення догляду за:

– дитиною до трьох років, яка потребує додаткового догляду;

– двома і більше дітьми до трьох років;

– дитиною до трьох років, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

У Постанові зазначено, що відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою заявнику послуги «муніципальна няня». А призначення та виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюють відповідні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Київ та Севастополь держадміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення.

При цьому для того, щоб отримати цю компенсацію, батьки повинні  подати заяви разом із документами, необхідними для отримання компенсації послуги «муніципальна няня», до відповідних посадових осібвиконавчогооргануабоцентрунаданняадміністративнихпослугвиключно з формуванням електронної справи.

Такими документами є:

  • Заява про надання компенсації «муніципальна няня» та заявою про перерахування коштів для компенсації.
  • Копія договору між отримувачем послуги та муніципальною нянею.
  • Документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні за місяць, в якому звертаються (чеки, розрахункові квитанції, тощо).
  • Копія свідоцтва про народження дитини.
  • Копія паспорта заявника компенсації послуги «муніципальна няня».
  • Копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та документами, які підтверджують належність до певних категорій громадян, які мають право на компенсацію: довідка про захворювання дитини; копія медичного висновку на дитину з інвалідністю; копія довідки медико-соціальної експертної комісії про наявність у дитини інвалідності (для осіб з інвалідністю).

Наголошуємо, що заяви та всі необхідні документи після формування електронної справи передаються до відповідного місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення не рідше, ніж раз на два тижні.

Сама компенсація призначається з місяця подання заяви про її призначення, але не раніше дати укладення договору між заявником послуги та нянею.

Також зміни, визначені у Постанові, стосувалися нововведень до змісту документа, що підтверджує витрати на оплату послуги. Відтак у ньому повинно бути зазначено зокрема прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) заявника послуги «муніципальна няня», прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) муніципальної няні, місяць, рік та сума платежу.

Розмір компенсації становить 1 прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років, установленого на 1 січня відповідного року за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня, але не більше вартості послуги «муніципальна няня», сплаченої заявником послуги «муніципальна няня». Але у разі догляду за дитиною, яка потребує додаткового догляду, розмір зазначеної компенсації збільшується до 2 прожиткових мінімумів.

Виключне право на отримання цієї компенсації мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами 2 і більше дітей до 3 років або дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини до 3років і є особами з інвалідністю I чи II групи, і які на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею. Наголошуємо, що компенсація не призначається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.

Важливо! Громадяни, які отримували компенсацію послуги «муніципальна няня» до внесених змін від 15 грудня 2021 року, і надалі будуть її отримувати. При цьому заявники, які звертаються від цієї дати, повинні відповідати визначеним вище вимогам.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×