facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

В Україні переписали правила ремонтів та реконструкцій будинків

Дата публікації: 26.03.2019

В Україні розширили перелік будівельних робіт, для яких не потрібно отримувати дозволи і все погоджувати. Роз’яснення до нового документа, затвердженого днями Кабміном, подає юристка Кам’янець-Подільського офісу Мережі правового розвитку Богдана Яворницька.

20 березня 2019 року Кабмін затвердив відповідну постанову, розроблену Мінрегіонбудом, «Про внесення змін до переліку будівельних робіт, при яких не потрібні документи, що дають право на їх виконання, і після завершення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію». Завдяки цьому документу будь-які ремонтні роботи, які не стосуються зміни несучих конструкцій, можна робити досить швидко, без зайвих бюрократичних процедур.

Одразу після публікації постанова набере чинності. Перш за все зміни спрямовані на об’єкти, які вже введені в експлуатацію, але з якихось причин потребують капітального ремонту та технічного переоснащення.

Що дозволено?

Список того, що не потрібно узгоджувати, має такий вигляд:

  • Зміна систем трубопроводів: водопостачання, теплопостачання, облаштувати будинок індивідуальними лічильниками тепла та ін.
  • Провести необхідний ремонт покрівлі, встановити сучасні протипожежні системи, провести необхідні ремонтні роботи з теплоізоляції фасаду, даху, підвалу, цокольного поверху, стін в об’єктах класу наслідків СС2 (в передмісті в основному забудова не перевищує 9 поверхів, що відноситься до даної категорії) і СС3 (багатоповерхові будинки). Раніше це стосувалося тільки малоповерхової забудови класу СС1 (об’єкти внутрішньовиробничих доріг, комунікацій і продуктопроводів; парники, теплиці; опори розподільної мережі низької напруги, освітлювальні опори).
  • Змінити влаштування прибудинкової території. Наприклад, провести реконструкцію дитячих і спортивних майданчиків, побудувати спецмайданчик для вигулу тварин.
  • Будівельники та ремонтники працюватимуть без додаткових паперів.

Перш за все, кажуть будівельники, завдяки новим правилам спрощується процес ремонту та часткової реконструкції застарілих будівель.

Лібералізація не поширюється на пам’ятки архітектури та архітектури.

Наслідки:

Прийняття постанови Кабміну – перший і важливий технічний крок для початку масштабної реконструкції застарілого житлофонду, вважають будівельники. Ще можлива модернізація ЖК і окремих багатоквартирних будинків, побудованих в період з 2007 по 2015 рік.

Оздоблення і ремонти можуть зайти навіть ще далі – в реновацію бізнес-центрів і ТРЦ, побудованих до 2013 року. Адже, щоб поміняти дах (провести покрівельні роботи), провести внутрішній ремонт/реставрацію, в тому числі переоснастити будинок системами вентиляції, опалення та ін., не потрібний додатковий дозвіл і подальший процес введення в експлуатацію. Звичайно, як у всіх випадках з житловими будинками, існує одна вагома застереження: все це можна робити без зміни несучих конструкцій.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×