facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Відео-конференція за межами приміщення суду: ппрактика запобігання поширенню Covid-19 у системі судової влади

Дата публікації: 05.01.2021

Людина має брати участь у судовому засіданні, але дізнається, що у неї коронавірус – хоча й у легкій формі, але тим не менш. Як бути в подібній ситуації? З таким випадком на практиці стикнулися юристи Хмельницького офісу Мережі правового розвитку. Клієнту, який звернувся з таким запитом, вони запропонували взяти участь у засіданні, провівши відео-конференцію за межами суду за допомоги власних засобів зв’язку. Як це зробити, роз’яснює юрист Офісу при організації «Подільська правова ліга» Микола Лозінський.

У день оголошення про карантин, 11 березня 2020 року,  голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся до громадян з проханням утриматися від участі в судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов’язкової присутності, а також утриматися від відвідування суду за наявності ознак будь-якого вірусного захворювання.

Громадянам було рекомендовано: подавати необхідні докази, клопотання та інші документи процесуального характеру в електронному вигляді дистанційно. Рекомендовано було утримуватися від відвідування приміщення суду, особливо за наявності захворювання.

30 березня Верховна Рада України прийняла Закон«Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Ним було надано учасникам цивільних, господарських та адміністративних справ права брати участь у судовому розгляді в режимі відео-конференції з використанням власних технічних засобів, перебуваючи за межами приміщення суду.
Підтвердження особи учасника здійснюється за допомоги Електронного цифрового підпису, за його відсутності – у порядку, визначеному Законом «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (імовірно, йдеться про демонстрацію документа, що посвідчує особу) або Державною судовою адміністрацією України.

Згідно з «Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду» від 23.04.2020 № 196, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відео-конференції поза межами приміщення суду не пізніше, ніж за п’ять днів до судового засідання.

  • У заяві учасник справи обов’язково зазначає:
    – назву суду;
  • номер судової справи;
  • дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відео конференції;
  • своє прізвище, ім’я та по-батькові;
  • свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі;
  • назву системи, яка пропонується для проведення відео-конференцз’язку;
  • номер телефону для зв’язку із судом;
  • відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.

Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв’язку.

Зразок заяви наданий в Додатку №1 Порядку.

На сьогодні оптимальним рішенням для проведення відео-конференції є програмне забезпечення «EASYCON».

Основною відмінністю від іншого ПО є те, що при використанні програми нам не потрібно додатково встановлювати програму на свій комп’ютер чи телефон: вхід здійснюєьться за допомоги веб-браузера.

Для використання EASYCON потрібно:

1) Авторизуватися в “EASYCON” за допомогою власного ЕЦП не менше, ніж за 10 хв. до початку судового засідання.

2) Перевірити роботу свого обладнання (камера, мікрофон, динаміки (навушники) внизу головної сторінки сервісу за посиланням та перевірити налаштування обладнання.

3) Перейти на головній сторінці до розділу «Судові засідання (відеоконференція)» (або Меню – «Мої конференції»).

4) Чекати запрошення від секретаря судового засідання приєднатися до конференції.

Така практика проведення судового засідання є позитивним кроком для зменшення напливу людей до суду, що саме по собі зменшує ризики зараження COVID-19.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×