facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Всі кольори карантину, або Як визначатимуть в Україні рівні епідемічної небезпеки

Дата публікації: 27.08.2020

Уряд України вніс 12 серпня 2020 року зміни до Постанов, що регулюють питання протидії поширення COVID-19*. Про те, як і чому певній території присвоюватиметься відповідний «кольоровий» рівень безпеки, і як дізнатися, до якої саме зони потрапляє ваш регіон, роз’яснює юрист Дворічанського офісу Мережі правового розвитку Віталій Бабика.

Відтепер, залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься регіон, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:

  1. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить понад 50% протягом п’яти днів поспіль;
  2. Середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше, ніж 24 тестування на 100 тис населення упродовж останніх семи днів;
  3. Показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис населення перевищує базовий рівень захворюваності. Базовий рівень захворюваності на COVID-19 становить 40 нових випадків на 100 тис населення за 14 днів.

Рівень епідемічної небезпеки може змінюватися для всієї території регіону чи окремих його частин.

Рівень епідемічної небезпеки за результатом оцінювання епідемічних показників визначають рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Раз на сім днів комісія прийматиме рішення про встановлення на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону рівня епідемічної небезпеки “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний”.

Дізнатися, який рівень встановлено у вашому населеному пункті, можна за цим посиланням.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×