Вибори-2019: як проголосувати внутрішньо переміщеним особам та мешканцям тимчасово окупованих територій
Дата публікації: 26.02.2019
Покроковий алгоритм дій для громадян України, які мають статус внутрішньо переміщених осіб або мешкають на тимчасово окупованих територіях і бажають взяти участь у виборах Президента України. Роз’яснення подає представниця Сумського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна.
- До 25 березня 2019 року включно треба знайти контакти найближчого до місця фактичного проживання особи органу ведення Державного реєстру виборців (далі – ДРВ) на сайті www.drv.gov.ua.
- Прийти за вказаною на сайті адресою та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування. З собою треба взяти документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України: паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України) та довідку ВПО. Спеціаліст відповідної установи вносить інформацію щодо виборця у комп’ютерну форму, заява формується автоматично, тож заповнювати її заздалегідь немає сенсу. Від особи потребується лише поставити свій особистий підпис.
Слід звернути увагу, що 7 лютого Президент підписав Указ за № 32/2019, яким визначаються межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях а також їхні географічні координати.
Відповідно, виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин в Донецькій і Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України в порядку, передбаченому Законом України «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях», а також ті особи, чиє місце проживання зареєстроване в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, можуть не докладати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.
Ті особи, які переїхали з населених пунктів східної України, яка наразі є підконтрольною українській владі, але мають статус ВПО та проживають не за адресою місця реєстрації, також мають право звернутися з заявою про зміну місця голосування, щоб реалізувати своє право. Таким особам треба обов’язково взяти з собою довідку ВПО, щоб пояснити необхідність зміни виборчої адреси.
Зробити це можливо тільки за особистим зверненням.
- Після подання заяви слід отримати посвідчення. Це може відбутися негайно, а може зайняти деякий час (зазвичай, не більше доби – залежить від кількості поданих заяв у цей день). На посвідченні зазначено номер дільниці та округ, а також особисті дані виборця. Адресу дільниці краще уточнити під час отримання посвідчення у спеціалістів органу ДРВ.
- У день голосування – 31 березня 2019 року – проголосувати на тій виборчій дільниці, яка зазначена в посвідченні. У разі призначення другого туру виборів заяву треба подавати ще раз. Зверніть увагу, що зробити це можливо не пізніше, ніж за 5 днів до призначеного другого дня голосування.P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.