facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Вибори-2019: які документи є підтвердженням особи при голосуванні

Дата публікації: 21.03.2019

Консультація, яку підготувала юристка Херсонського офісу Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий Простір», адвокатеса Маргарита Плахотнюк (на фото), є відповіддю на запитання підписника сторінки МПР в Instagram. Чоловік цікавився: «Які документи можуть слугувати підтвердженням особи, аби проголосувати? Наприклад, що робити таким, як я, громадянам, які чекають на отримання id-картки-паспорта і які знають, що термін видачі – аж після першого туру».

Документи, що є підставою для отримання виборчого бюлетеня, визначені в 2 статті 2 Закону України «Про вибори Президента України».

Підставою для отримання виборчого бюлетеня на звичайних та спеціальних виборчих дільницях є наступні документи:

  • паспорт громадянина України;
  • військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);
  • тимчасове посвідчення громадянина України.

Підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонних виборчих дільницях, а також на спеціальних виборчих дільницях, утворених на суднах, що перебувають у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній станції України є:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт.

Підставою для отримання виборчого бюлетеня на спеціальній виборчій дільниці, утвореній у відповідній установі виконання покарань або слідчому ізоляторі є:

  • картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що повинна містити: прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи – для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

Згідно з частиною 1 статті 76 Закону України «Про вибори Президента України», виборцю надається можливість проголосувати за умови пред’явлення відповідного документа (документи описані вище в залежності від виду виборчої дільниці) та наявності його у списку виборців відповідної дільниці.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×