Виїзд за кордон із дитиною у супроводі одного з батьків
Дата публікації: 14.02.2020
Роз’яснити процедуру виїзду за кордон із дитиною – певно, одне з найбільш затребуваних прохань, з якими люди звертаються до юристів Офісів Мережі правового розвитку. Консультацію на цю тему з урахуванням останніх змін у законодавстві нещодавно надала юристка Чернігівського Офісу МПР при громадській організації Чернігівський громадський комітет захисту прав людини Наталія Кулікова – жінці, яка сама виховує неповнолітню доньку і збирається виїхати з нею за межі України.
Щодо процедури виїзду дитини за кордон, яка не досягла 16-ти років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, варто пам’ятати наступне. Відповідно до «Правил перетинання державного кордону громадянами України», перетин кордону здійснюється за нотаріально посвідченим дозволом другого з батьків.
Документ обов’язково повинен містити маршрут прямування і часові рамки запланованої поїздки.
Але є випадки, коли покинути Україну без згоди батька (матері) на виїзд дитини за кордон також можна.
Такими випадками є наступні:
– батько є іноземцем або особою без громадянства та відсутній у пункті пропуску;
– є підтверджена заборгованість зі сплаті аліментів терміном понад чотири місяці;
– у закордонному паспорті матері або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік (Постанова Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 733).
Зверніть увагу! Із серпня 2019 року виїзд з дитиною за кордон на строк до 1 (одного) місяця можливий з тим із батьків, з яким постійно проживає дитина.
При цьому обов’язковою умовою для перетину дитиною держкордону разом із матір’ю чи батьком є наявність рішення суду або органу опіки та піклування про постійне проживання дитини з мамою або татом відповідно.
Важливо! Перед виїздом разом із дитиною мати або батько повинні обов’язково повідомити другого з батьків про вивезення дитини за умови, що той не ухиляється від сплати аліментів і належним чином виконує свої батьківські обов’язки.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.