facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Виплати військовослужбовцям в умовах карантину

Останнім часом внаслідок карантину* все більше питань виникає у зв’язку з відпустками громадян та їх оплатою. Ще більше питань у цей період виникає у військовослужбовців. Саме тому юристка Чернігівського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» Наталя Кулікова підготувала інформацію щодо виплат військовослужбовцям.

Військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом один раз на рік, надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Максимальний розмір цієї допомоги дорівнює місячному грошовому забезпеченню, але може бути й меншим.
Справа в тому, що ця виплата не є фіксованою, її розмір встановлюється щороку рішенням Міністра оборони України, з огляду на кошторис та наявний фонд грошового забезпечення.
Є ще один нюанс. Навіть якщо допомога призначається наказом міністра у розмірі 100% місячного грошового забезпечення, то це насправді становить приблизно 60% від місячного забезпечення, що видається «на руки» військовослужбовцю, адже до місячного грошового забезпечення, з якого обчислюється матеріальна допомога, не входять винагороди, а саме щомісячна додаткова грошова винагорода, яка складає чималу частину загальної виплати.
Традиційно наказ Міністра оборони про виплату матеріальної допомоги виходить в кінці року, в грудні. Тож вимагати виплатити її, наприклад, в травні чи липні немає сенсу – для цього в цей час ще немає підстав. А ось подбати про те, щоб до грудня місяця весь особовий склад написав рапорти на отримання цієї допомоги командирам підрозділів варто. Адже, якщо рапорту не буде, то й виплати також не буде.
Іншою щорічною виплатою є грошова допомога на оздоровлення або, як її ще називають «оздоровчі». Обчислюється вона таким же чином, як і матеріальна допомога, тобто місячне грошове забезпечення без щомісячної додаткової грошової винагороди, однак, на відміну від матеріальної допомоги, вона не потребує прийняття окремого рішення міністром оборони та надається в разі вибуття військовослужбовця у щорічну основну відпустку або без вибуття у відпустку (за його заявою протягом поточного року). Отже, щоб отримати таку допомогу, також потрібно написати рапорт. Часто цю виплату називають відпускними. Однак в армії немає такого поняття як відпускні. Просто під час відпустки військовослужбовцю повністю зберігається його грошове забезпечення плюс до цього виплачуються оздоровчі. Якщо відпустка не була використана в поточному році, оздоровчі все одно мають бути виплачені в кінці року або наступного року (також має бути виплачена компенсація за невикористану відпустку).

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19 у  розділі «Правова допомога» за цим посиланням.

Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×