facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як дізнатися, чи дозволено людині виїжджати за межі України

Дата публікації: 30.09.2019

Як я можу дізнатися, чи немає стосовно мене заборони виїздити за межі України? З таким питанням до Херсонського офісу Мережі правового розвитку звернувся молодий чоловік. Керівник офісу при громадській організації  «ІРЦ «Правовий простір», адвокат Сергій Плахотнюк надав консультацію, а разом із нею – приклад відповідного запиту.

Дізнатися щодо обмежень чи дозволу перетинати кордон України можна  декількома способами, але найбільш надійний із них – подати письмовий запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (поштова адреса: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601).

Запит можна подати особисто, здавши його до канцелярії, або надіслати листа на поштову адресу центру. У такому запиті обов’язково потрібно вказати: прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання (місце перебування), реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит. Для зручності, якщо у цьому є необхідність, можна зазначити адресу, на яку центр має надіслати відповідь (якщо вона відрізнятиметься від адреси вашого проживання (перебування)).

Право на отримання інформації має особа, стосовно якої запитується інформація. У разі, якщо такий запит подаватиметься іншою особою, то додатково до цієї заяви потрібно додати документ на підтвердження:
1. Згоди особи, стосовно якої запитується інформація, на розкриття конкретної інформації конкретній особі (це пов’язано з дією Закону України «Про захист персональних даних», який обмежує вільний доступ до чужих персональних даних).
2. У разі необхідності – документи на підтвердження права представляти, діяти в інтересах особи, стосовно якої запитується інформація.

Іншими способами є самостійна перевірка себе у наявних відкритих реєстрах боржників, наприклад у Єдиному реєстрі боржників, який веде Мінюст. Проте у цьому документі є відомості про боржників, але не має відомостей про обмеження у виїзді. Тому, щоб знати напевне, краще подати відповідний запит.

ПРИКЛАД ЗАПИТУ

Головний центр обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України
вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601

 від (ПІБ, дата народження, громадянство, реквізити паспортного документу, адресу проживання або адресу перебування)

ЗАПИТ

Прошу надати інформацію про можливе існування відносно мене тимчасового обмеження на право виїзду за межі України.

Додаток на _____ аркушах.

  1. Ксерокопії всіх сторінок паспорта громадянина України.

_____________                                                                               _____________

(дата)                                                                                             (підпис)

 

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×