facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як домогтися ліквідації стихійних сміттєзвалищ за допомоги інтерактивної мапи

Дата публікації: 11.05.2020

Юристи Хмільницького офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Право» підготували консультацію про досить цікавий та корисний механізм, який дозволяє змусити тих, хто відповідає за територію, прибрати знайдене сміттєзвалище, а винних у його виникненні – притягнути до адміністративної відповідальності.

В соціальних мережах з’являється багато фото з стихійними сміттєзвалищами, які люди знаходять в посадках, лісах та парках. Всі обурюються, але мало хто знає, як дієво домогтися ліквідації стихійного звалища.

Свого часу Міністерство екології та природних ресурсів України створило Інтерактивну мапу. Цей сервіс дозволяє – після того, як ви зареєструєтеся та заповнити відповідну форму – позначити на карті місце, де виявлено стихійне сміттєзвалище, додати фото, опис, а потім відправити вже сформоване звернення.

Після цього звернення надійде до Міністерства, яке, в свою чергу, поставить його на контроль та перешле до обласної адміністрації. Це все робиться автоматично і займає буквально кілька секунд.

Після того, як звернення надійде до обласної адміністрації, його передадуть до Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, які, в свою чергу, спільно з Державною екологічною інспекцією, проведуть перевірку на місці. І якщо все, що написано в вашому зверненні, підтвердиться, притягнуть винних до відповідальності та нададуть припис про необхідність ліквідації стихійного сміттєзвалища. Після цього вас як заявника поінформують про вжиті заходи.

Також існує і мобільний додаток ЕКОмапа (на фото внизу), який ще більш спрощує процедуру подання звернень. Вам досить завантажити цей додаток, зареєструватися, а потім, коли ви його активізуєте, система сама запропонує сфотографувати сміттєзвалище, автоматично зробить геоприв’язку, позначивши це місце на мапі, і запропонує відправити звернення в один дотик. А далі система спрацює так, як було описано вище.

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».


Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×