facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як оформити соціальну допомогу на дитину, якій не встановлена інвалідність

Дата публікації: 09.11.2020

Соціальна допомога родині з тяжкохворою дитиною: хто має право отримувати цю пільгу, куди звертатися і на яку суму можна розраховувати? Це питання було одним із кількох, з якими мешканці Херсонщини звернулися до юристів Білозерського офісу Мережі правового розвитку під час виїзної консультації. Зустріч пройшла 27 жовтня поточного року в селі Станіслав, і вели її фахівці Офісу спільно з Білозерським бюро правової допомоги. Роз’яснення підготував юрист Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях.

Соціальну допомога на хвору дитину, якій не встановлена ​​інвалідність – відносно новий вид державної соціальної допомоги. На рівні держави її встановлено з 1 січня 2019 року, відколи  вступив в силу Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» від 03.07.2018 № 2476.

Право отримувати цей вид соціальної допомоги має один із батьків, батьків-вихователів, опікун, піклувальник, усиновитель, який здійснює догляд за дитиною і проживає з нею.

Офіційно ця допомога  називається «допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність».

Перелік таких захворювань затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 1161 від 27.12.2018 року «Про затвердження переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг».

Щоб оформити такі виплату, необхідно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення. Відомству слід надати наступні документи:

  • заяву законного представника дитини, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною,
  • медичну довідку про наявність захворювання, передбаченого в Переліку, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу.
  • копію свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу),
  • документи, що засвідчують заявника (паспорт, і якщо звертається опікун/піклувальник/усиновитель – рішення суду про їх призначення).

Варто також зазначити, що соціальна допомога на дитину, якій не встановлена ​​інвалідність, надається щомісячно в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. у 2020 році ця сума дорівнює: з 1 січня – 1146 грн 60 коп, з 1 липня – 1198 грн і 40 коп, з 1 грудня – 1238 грн 30 коп.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×