facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як оформити земельну ділянку на новими правилами реєстрації

Дата публікації: 08.05.2019

Чи вважаються чинними державні акти на землю старого зразка без кадастрових номерів, і що потрібно зробити їх власникам для засвідчення права власності на земельні ділянки, зазначені в державних актах? З таким питанням до Білозерського офісу Мережі правового розвитку звернувся пан Андрій з Херсонщини. Роз’яснення подає юрист Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях.

Починаючи з 2016 року, в Україні змінені правила реєстрації права власності на землю. Якщо раніше на земельну ділянку видавалися свідоцтво про реєстрацію або державний акт на землю, то зараз для підтвердження володіння ділянкою достатньо виписки з Держреєстру прав.
Статтею 58 Конституції України визначається, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі. Отже, державні акти на сьогодні чинні.
Пунктом 2 розділу VІІ Закону України «Про Державний земельний кадастр» визначається, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.
Від 01.01.2013 року державний акт на право власності на земельну ділянку не видається, замість нього новому власнику на підтвердження виникнення у громадянина права на земельну ділянку необхідно зареєструвати своє право власності в Державному реєстрі прав та отримати свідоцтво про право власності на ділянку.

Що робити і куди звертатися
Для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.
Після реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі і отримання витягів про земельну ділянку слід звернутися до структурного підрозділу Державної реєстраційної служби України (районний реєстраційний відділ) за місцем знаходження земельної ділянки для проведення державної реєстрації прав власності на земельні ділянки, які зазначені в державному акті.
За результатами державної реєстрації права власності в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на кожну земельну ділянку буде видано витяг з реєстру прав власності про реєстрацію права.
Зазначені витяги разом із державним актом будуть засвідчувати право власності на земельні ділянки.

Навіщо оформлювати право власності
Без документа, який підтверджує право володіння ділянкою, неможливо землю продати, передати у спадщину, розпочати на ній будівництво.

Які документи* потрібні для оформлення права власності на землю
1. Паспорт власника.
2. Ідентифікаційний код.
3. Виписка з кадастру.
4. Правовстановлюючий документ (договір купівлі-продажу, дарування, свідоцтво про отримання спадщини).
5. Рішення органу виконавчої влади або місцевого самоврядування про відведення землі – при відведенні у приватну власність земель державної або комунальної власності.
6. Копія втраченого державного акта – якщо право власності реєструвалося до 2013 року і документ був загублений.
7. Документ про право власності на ділянки, які об’єднуються або розділяються.
8. Квитанція про сплату адмінзбору або документ, який надає право на звільнення від нього.

*Пакет документів може відрізнятися залежно від підстави реєстрації прав власності та інших нюансів.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×