Допомога по частковому безробіттю за умов карантину: актуальні поради
Дата публікації: 07.07.2021
Питання, як підприємцю отримати від держави допомогу по частковому безробіттю, залишається актуальним, допоки в Україні триває карантин щодо непоширення COVID-19. Як на сьогодні регулює це право закон, хто може отримати таку грошову підтримку, куди звертатися і які документи подавати, роз’яснює юрист Хмельницького офісу Мережі правового розвитку Руслан Малий.
Питання надання допомоги по частковому безробіттю регулює Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину та/або надзвичайної ситуації, встановлених Кабінетом Міністрів України, затверджений постановою КМУ від 22 квітня 2020 р.
Так, роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі ФОП для її виплати працівникам у разі втрати ними частини зарплати, а також ФОП, які є застрахованими особами, у разі втрати ними частини доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів, передбачених карантином та/або надзвичайною ситуацією, виплачується допомога по частковому безробіттю.
Суб’єктом, який надає допомогу, є Центри зайнятості.
Розмір допомоги визначають та надають за кожний місяць зазначеного періоду пропорційно скороченому робочому часу працівника або ФОП (який є застрахованою особою).
Обов’язковою умовою надання такої допомоги є сплата роботодавцем або ФОП, яка є застрахованою особою, ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.
Важливо! Допомога не надається фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої групи платників єдиного податку та які не сплачували страхові внески на підставі пункту 910.1 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Строк звернення –90 календарних днів ыз дня зупинення (скорочення) діяльності.
Для отримання допомоги треба надати:
- заяву;
- копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
- відомості про працівників;
- довідку про сплату ЄСВ за останні 6 місяців.
Під відомостями про працівника розуміється наступне: прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), в яких виникло право на допомогу згідно із статтею 47-1 Закону України “Про зайнятість населення”, за формою згідно з додатком 1 до Порядку.
Таким чином, для отримання вказаної вище допомоги роботодавець або ФОП повинен звернутися до найближчого Центру зайнятості із заявою (довільної форми) та надати належним чином завірену копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності; відомості про працівників; довідку про сплату ЄСВ за останні 6 місяців, які можна отримати у вашому відділі пенсійного фонду (довідка безкоштовна, потрібно мати паспорт та РНОКПП).
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.