Як отримати свідоцтво про народження дитини в умовах карантину
Дата публікації: 04.01.2021
В умовах карантину*, пов’язаного з COVID-19, отримати свідоцтво про народження можна, не відвідуючи місцеві відділення РАЦСу. З огляду на запити клієнтів, які зверталися до Хмельницького офісу Мережі правового розвитку з питаннями щодо реєстрації дитини, юрист Офісу Микола Лозінський підготував консультацію. У ній він детально роз’яснює такий варіант, як отримання свідоцтва про народження за допомоги послуги «єМалятко», і надає покроковий алгоритм дій.
Новоспечені батьки можуть отримати свідоцтво про народження дитини, подавши відповідну заяву он-лайн, що є більш безпечним та швидшим способом, ніж самим йти, до прикладу, до органу ДРАЦСу.
Варто уточнити, що відповідною послугою можуть скористатися лише громадяни України, які мають чинний паспорт. На сьогодні послуга недоступна, якщо один із подружжя є іноземцем, апатридом або внутрішньо переміщеною особою.
Що робити
1) Вам знадобляться комп’ютер, смартфон або планшет з доступом до інтернету. А також у вас має бути Електронний цифровий підпис**.
2) Перейдіть на сайт diia.gov.ua.
3) Тепер вам потрібно здійснити реєстрацію, а якщо ви вже є користувачем, то увійти у власний кабінет.
4) Обравши вкладку «Послуги», клікнути на вкладку «Громадянам», де з’явиться пункт «Сім’я». У пункті «Сім’я» буде перелік послуг, які надає держава. У даному випадку нам потрібно «єМалятко».
5) Далі слід подати заяву – внести відповідні дані. Орієнтовний час заповнення заявки складає 10 хвилин.
6) Рекомендуємо одразу скористатися додатковими послугами, наприклад «Допомога при народженні дитини», «Реєстрація місця проживання дитини». Варто зазначити, що послуга «єМалятко» є безкоштовною – щодо інших послуг слід уточнювати.
7) Після внесення усіх необхідних даних слід підписати он-лайн заяву за допомоги Електронного цифрового підпису.
7.1) Якщо батьки не перебувають у шлюбі, батько чи матір мають різні прізвища, то інший теж повинен підписати заяву за допомоги Електронного цифрового підпису. Для цього на адресу електронної пошти іншого з батьків надійде лист з адресою (електронною), перейшовши за якою, ви знайдете форму, де потрібно буде підписатися матері чи батьку.
8) Відповідні електронні документи буде скеровано до відповідно відділу ДРАЦСу за адресою пологового будинку, де народилося маля.
9) Про успішність операції із виготовлення Свідоцтва про народження вас повідомлять за допомоги додатку ДІЯ, також ви отримаєте листа на електронну пошту.
10) Останнім кроком є отримання готового Свідоцтва про народження дитини. Його можна отримати на руки у відділі ДРАЦСу або за допомоги засобів поштового зв’язку.
Які є обмеження
Ви не зможете отримати он-лайн Свідоцтво про народження дитини, якщо:
- у дитини вже є Свідоцтво про народження;
- у пологовому будинку вам видали медичне свідоцтво про народження старого зразка (форма 103/о);
- дитина народилася за межами лікувального закладу;
- один із батьків не є громадянином України, шлюб між подружжям укладено закордоном.
Корисні посилання:
- Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»
- Постанова Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини»
- https://diia.gov.ua/services/yemalyatko
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
**Більш детально про електронний цифровий підпис читайте тут: Де та як можна отримати ЕЦП?
P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.