facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Як переоформити допомогу для малозабезпечених родин під час карантину

Як відбувається процес переоформлення допомоги для малозабезпечених родин під час карантину* і куди для цього слід звертатися? З такими питаннями до Черкаського Офісу Мережі правового розвитку звернулася черкащанка пані Світлана Іванівна. Юристка Офісу при громадській організації «Центр права» Юлія Дмитраш підготувала роз’яснення з посиланням на правову базу, яке стане в нагоді всім родинам, що отримують соціальну допомогу як малозабезпечені.  

30 березня 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон № 3275 від 29.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Ним передбачено, що на період карантину, пов’язаного з поширенням COVID-19, продовжено строк виплати раніше призначеної державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям без подання необхідних документів до органів соціального захисту населення.

Зокрема, згідно з цим Законом, Статтю 15 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” було доповнено пунктом наступного змісту:

«12. Установити, що визначений частиною першою статті 6 цього Закону строк виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, яким вона була призначена раніше, продовжується без подання необхідних документів на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів».


Після закінчення терміну дії карантину або обмежувальних заходів орган соціального захисту населення здійснить перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі поданої особою заяви та необхідних документів.

Варто зазначити, що виплати допомоги не припиняються, скільки б не тривав карантин: вони продовжуватимуться автоматично до закінчення терміну дії карантину, тому хвилюватися отримувачам такої пільги не варто. Відтак ні йти до місцевих органів соціального захисту населення, щоб подовжити або перерахувати допомогу, ні подавати відповідні документи до завершення карантину теж не потрібно.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×